Moskva - Události minulého roku ukázaly, že ruská společnost i instituce dokážou společně čelit veškerému zahraničnímu politickému i ekonomickému nátlaku. Prohlásil to ruský premiér Dmitrij Medveděv. Informuje server rt.com.
"Pokud by tomu tak nebylo, jednoduše bychom nevytrvali," citovala Medveděva agentura RIA Novosti. Politik svá slova pronesl na včerejším setkání vrcholných představitelů vládní strany Jednotné Rusko.
Premiér rovněž prohlásil, že v současné nelehké době je nezbytné, aby vláda udržovala těsnou spolupráci se zákonodárci ze Státní dumy. "Naše strana dobře ví, jaký vzduch se v této zemi dýchá, jak si vedou jednotlivé regiony, jaké jsou sociální podmínky na různých územích. To je především z důvodu, že jsme vládnoucí stranou a neseme odpovědnost za celou situaci (v zemi)," deklaroval Medveděv.
Prokremelská strana Jednotné Rusko v současnosti drží 238 ze 450 křesel v parlamentu. Nemá tedy ustavní většinu dvou třetin hlasů. Dmitrij Medveděv je lídrem partaje od května 2012, kdy nahradil Vladimira Putina, který byl po pauze v délce jednoho funkčního období opět zvolen prezidentem země.
Související
Rusko by mohlo na NATO zaútočit do roka, obává se EU
Vyzbrojte zaměstnance, protivzdušnou obranu si zaplaťte. Rusko vyzvalo banky, aby se o bezpečnost staraly samy
Aktuálně se děje
před 42 minutami
Zelenskyj poslal Trumpovi naléhavý dopis
před 2 hodinami
Rusko by mohlo na NATO zaútočit do roka, obává se EU
před 3 hodinami
Vyzbrojte zaměstnance, protivzdušnou obranu si zaplaťte. Rusko vyzvalo banky, aby se o bezpečnost staraly samy
před 4 hodinami
Extrémní počasí spaluje Evropu. Brutální připomínka klimatické krize, varuje OSN
před 6 hodinami
Trump se snaží zajistit, aby po konci v úřadu nemohl být vyšetřován
před 7 hodinami
Kongo devastují bomby i ebola. Situace je kritická, do země poletí ředitel WHO
před 8 hodinami
NASA zveřejnila podrobnosti o chystané základně na Měsíci
před 8 hodinami
Ministerstvo zdravotnictví posílilo pravomoci praktiků. V těchto případech nahradí specialisty
před 9 hodinami
Žádné dohody ohledně Hormuzského průlivu jsme nedosáhli, oznámil Írán
před 10 hodinami
EU stále neví, kdo by měl komunikovat s Ruskem. Neshodla se ani, jestli jednat chce
před 11 hodinami
Trumpova Rada míru nemá na účtu ani dolar. Dosud přitom vůbec nic neudělala
před 11 hodinami
Rekordní výhra Čecha v Eurojackpotu. Činí téměř tři miliardy korun
před 12 hodinami
Muniční iniciativa má nový problém, přiznal prezident Pavel
před 13 hodinami
Český tým začal s Kanadou dobře, favorité ale nakonec potvrdili svou roli
před 13 hodinami
Žádná dohoda, ale memorandum. Američané a Íránci se ani tak stále nedohodli
před 15 hodinami
Tropické počasí sužuje Evropu. Bude to častější, upozorňují experti
včera
Policie řeší nevídaný podvod. Žena z Táborska uvěřila, že jí píše Depp
včera
Zemřel legendární jazzman Sonny Rollins. Dvakrát zahrál i v Česku
včera
Praktici budou předepisovat více léků. Novinka začne platit od července
včera
Církev prozradila, jak dále naloží s lebkou svaté Zdislavy
Církev prozradila, jaký bude další osud lebky svaté Zdislavy, která se v květnu na krátkou dobu ocitla v rukou zloděje. Vzácná relikvie má být vystavena pouze při sobotní pouti. Následně se vrátí do hrobu. Oznámil to pražský arcibiskup Stanislav Přibyl.
Zdroj: Jan Hrabě