Co si povídali Kushner s Kilsjakem? Záznam nikdy nezveřejníme, avizuje Rusko

Moskva - Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov dnes oznámil, že Moskva nikdy nezveřejní záznam diskusí svého velvyslance ve Washingtonu Sergeje Kisljaka se zetěm a poradcem prezidenta USA Donalda Trumpa Jaredem Kushnerem. Také si stěžoval na úniky informací z Bílého domu do médií, které opakovaně kompromitují štáb Bílého domu.

Americký list The Washington Post před deseti dny zveřejnil informaci o tom, že Kushner, manžel Trumpovy nejstarší dcery Ivanky, koncem loňského roku s Kisljakem ve Washingtonu dojednával vytvoření chráněného komunikačního kanálu mezi USA a Ruskem v prostorách ruské ambasády.

Trump popírá jakékoli spojení s Moskvou a vyšetřování, které v této souvislosti vede FBI, označuje za hon na čarodějnice.

"Diplomatická práce má své zvyklosti, které neumožňují šířit se o obsahu pracovních kontaktů ruských velvyslanců a diplomatů, a to v USA ani nikde jinde ve světě," řekl Rjabkov. Žádné detaily o setkání Kisljaka s Kushnerem, pokud se uskutečnilo, proto zveřejněny nebudou, řekl ruský diplomat.

Úniky informací z Bílého domu do médií podle něj ohrožují rusko-americké vztahy. "Nevíte, co se stane zítra: možná se obsah vašich diskusí objeví v CNN nebo na stránkách The Washington Post," řekl Rjabkov.

Související

Volodymyr Zelenskyj Komentář

Zelenskyj se nekrotí a stojí ho to spojence. Nátlak fungoval, když ruská armáda stála před Kyjevem

Ukrajina ztrácí důležitou podporu svých předních spojenců. Prezident Volodymyr Zelenskyj volí špatnou strategii diplomacie, kdy na své podporovatele ze zahraničí vyvíjí často až nepřiměřený nátlak. Ten se stává neslučitelným s národními zájmy daných zemí a rovněž s veřejným míněním. Nepřizpůsobil urgenci vlastních projevů situaci. Ruská armáda již přes rok není před Kyjevem a nehrozí, že se ukrajinská suverenita během pár dní může rozpadnout. 

Více souvisejících

Rusko Sergej Kilsjak Jared Kushner Donald Trump USA (Spojené státy americké)

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 12 minutami

před 35 minutami

Giorgio Napolitano

Zemřel bývalý italský prezident Napolitano, bylo mu 98 let

Ve věku 98 let zemřel někdejší italský prezident Giorgio Napolitano, který bývá řazen mezi nejrespektovanější politické osobnosti v zemi. Napolitano naposledy vydechl na jedné z římských klinik, jeho zdravotní stav byl už nějaký čas kritický. 

před 1 hodinou

Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská

Před 215 lety zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská, nejkrásnější dcera Marie Terezie

Dne 22. září 1808, tedy před 215 lety, zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská. Ta byla již jako malé děvčátko velice hezká a později se o ní hovořilo jako o nejkrásnější dceři Marie Terezie. Svou krásu ráda využívala, často koketovala s muži u rakouského dvora a právě svým vzhledem se snažila upoutat pozornost budoucího vlivného ženicha. Brzy se však na vlastní kůži přesvědčila, že krása je pomíjivá. Onemocněla totiž neštovicemi, které její půvabný obličej trvale znetvořily.

před 1 hodinou

Fotbal, ilustrační fotografie.

První dvě trenérské změny ve fotbalové lize. V Hradci nahrazuje Webera Kotal, v Karviné skončil Hejdušek

Po posledním víkendu hned dva účastníci tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže sáhli ke změnám na trenérských postech. Poté, co Hradec Králové prohrál 1:5 s Mladou Boleslaví, se Východočeši rozhodli k ukončení spolupráce s koučem Jozefem Weberem. Toho nahradí sedmdesátiletý stratég Václav Kotal, dosavadní šéftrenér druholigového Žižkova. Nového trenéra bude hledat i trápící se nováček z Karviné, kde tak skončil Tomáš Hejdušek a kterého prozatímně zastoupí jeho dosavadní asistenti.

Aktualizováno před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Aktivistka z Poslední generace si v Německu odsedí osm měsíců. Soud byl nekompromisní

Klimatická aktivistka z environmentální skupiny Last Generation (Poslední generace) ve čtvrtek dostala v Německu osmiměsíční trest bez možnosti podmíněného propuštění. O případu informují zahraniční média. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy