Kišiněv - Moldavský prezident Igor Dodon utrpěl v neděli blíže neurčená zranění páteře v dopravní nehodě, při níž se jeho vůz srazil s nákladním autem. Oznámil to dnes moldavský zpravodajský server NOI. Sám Dodon, jehož život údajně není ohrožen, označil nehodu za "podivnou".
Při cestě prezidentské kolony z metropole Kišiněva do města Ungheni při hranicích s Rumunskem narazil čelně do Dodonovy limuzíny protijedoucí nákladní automobil. Prezidentský vůz, v němž cestovali i další dva členové Dodonovy rodiny, po prudkém nárazu vyjel ze silnice a převrátil se.
Ruské agentuře TASS Dodon po havárii řekl, že průběh nehody byl podivný. Za zvláštní označil zejména fakt, že v dlouhé koloně automobilů se nákladní vůz střetl právě s jeho mercedesem. Hodlá ale vyčkat na výsledky policejního šetření.
Dodon je v Moldavsku považován za přesvědčeného stoupence těsné spolupráce s Ruskem. Stojí v radikální opozici vůči prozápadní vládě, která usiluje o posílení kontaktů s Evropskou unií a Spojenými státy.
Související
Moldavský premiér Chicu nabídl svou demisi, země spěje k předčasným volbám
Moldavsko se odvrací od Ruska, prezidentkou bude proevropská politička Sanduová
Igor Dodon , Moldavsko , Dopravní nehody
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Trump už se nahlas hlásí ke královské rodině. Mohou za to britští novináři
před 2 hodinami
Babiš je na první cestě mimo EU. V Ázerbájdžánu jednal o dodávkách ropy a plynu
před 3 hodinami
Ledecká půjde do další zimní sezóny bez lyžařských koučů Gampera a Banka
před 3 hodinami
Obchody nemají na vybranou. V květnu se jednou musí řídit zákonem
před 4 hodinami
Policisté hledají výtržníka. Odjíždějícímu autobusu pražské MHD rozbil dveře
před 5 hodinami
Zemřel Oskar Petr, autor legendárních hitů Lucie či Davida Kollera
před 5 hodinami
Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu
před 6 hodinami
Letní počasí dorazí už o víkendu. Meteorologové řekli, co není vyloučeno
před 7 hodinami
Evropský parlament se postavil proti Orbánovu muži. Maďarského eurokomisaře vyzval k rezignaci
před 7 hodinami
Von der Leyenová: Rusové mají pocit, že se opět nacházejí za železnou oponou. Tentokrát je digitální
před 8 hodinami
Ceny ropy po oznámení o blokádě přístavů prudce vzrostly
před 9 hodinami
Nový rozsudek v Cimického kauze. Psychiatr má skončit za mřížemi
před 9 hodinami
Evropská komise podá žalobu na Česko a Maďarsko
před 10 hodinami
Cintula si za atentát na Fica odsedí 21 let, potvrdil NS
před 11 hodinami
Už nebudu hodný, vzkázal Trump za doprovodu bizarní fotomontáže
před 11 hodinami
Svět zasáhne silné El Niño, varuje WMO. Počasí může letos lámat rekordy
před 12 hodinami
Odchod Spojených arabských emirátů z OPEC otřásl světem. Proč je tak významný?
před 13 hodinami
Estonsko chce, aby Evropská unie zakázala vstup ruským vojákům
před 14 hodinami
Ruská přehlídka ke Dni vítězství bude poprvé po 20 letech bez vojenské techniky. Důvod ministerstvo tají
před 15 hodinami
Řítí se svět do další ekonomické krize? Tentokrát by se neodehrála stejně, jako ta předchozí
Vzpomínky na pád banky Lehman Brothers v září 2008 jsou pro mnohé stále živé. Bobby Seagull tehdy pracoval jako obchodník v londýnském Canary Wharf a do kanceláře dorazil před šestou ráno naposledy. Ačkoliv zprávy z Ameriky věštily bankrot, zaměstnanci v Británii netušili, co to pro ně znamená. V kancelářích zavládl chaos a někteří lidé si začali brát obrazy ze stěn jako náhradu za dlužné akcie.
Zdroj: Libor Novák