Ruská policie našla v osobních věcech krymského vraha Vladislava Rosljakova další výbušné zařízení a zneškodnila ho. Napsala to dnes agentura RIA Novosti s odvoláním na vyšetřovatele. Trhavina byla nalezena v areálu školy, kde měl útočník své věci uloženy.
Rosljakov dnes ve středním odborném učilišti v krymském městě Kerč zabil 19 lidí a dalších více než 50 zranil, z nich 16 vážně. Policie zatím motiv jeho činu nezná, původní verzi o terorismu později nahradila verze o masové vraždě. Pachatel se zastřelil.
Šéf ruských vyšetřovatelů Alexandr Bastrykin agentuře TASS řekl, že policisté se zajímají, zda Rosljakov mohl svůj čin provést pod vlivem jiné osoby, případně zda v tragédii sehrála roli něčí nečinnost. Bližší podrobnosti neuvedl.
Rosljakov nebyl evidován v žádné náboženské společnosti, výbušniny podle policistů vyrobil sám. Podle šéfa ruské správy na Krymu Sergeje Aksjonova byl samotář, ve městě prý žádné kamarády neměl.
Ve škole na něj nebyly žádné stížnosti, pobíral stipendium a byl hodnocen mimořádně dobře. Na místě činu byl sám, zda měl spolupachatele jinde, ukáže vyšetřování. O motivu studentova činu by mělo být podle Aksjonova jasno do týdne.
Soustrast s tragédií v Kerči dnes vyjádřila řada států, mimo jiné Bělorusko, Thajsko nebo Finsko. Lítost nad smrtí mladých lidí vyjádřilo i české ministerstvo zahraničí.
.@mzvcr vyjadřuje lítost nad ztrátou mladých životů a vyjadřuje soustrast rodinám obětí tragédie na ukrajinském Krymu. Přejeme brzké uzdravení všem zraněným.
— MZV ČR (@mzvcr) 17. října 2018
Černínský palác tak potvrdil své stanovisko, že ruskou anexi poloostrova neuznává.
Soustrast rodinám mrtvých vyjádřil i Kyjev. Ukrajinské úřady zároveň oznámily, že zahájily vyšetřování kerčské tragédie, kterou považují za teroristický útok.
Související
Tisíce lidí se loučily s oběťmi masakru v Kerči. Kde bude pohřben střelec?
Kerčský maniak se inspiroval zombie hrou? Expert vyvolal rozruch, ozval se i Putin
Výbuch ve škole na Krymu (17.10. 2018) , Krym , Vladislav Rosljakov (útočník ve škole na Krymu)
Aktuálně se děje
včera
Na Ukrajině našli ruský dron osazený hlavicí s ochuzeným uranem
včera
Světu zbývá půl roku, aby se vyhnul celosvětové potravinové krizi, varuje FAO
včera
Americká justice chystá kvůli incidentu v roce 96 žalobu proti Castrovi
Aktualizováno včera
MS v hokeji ONLINE: Česko - Itálie 3:1. Národní tým se trápil s dalším outsiderem
včera
Poslanci připravují Pavlovi návrhy na vyznamenané. Nechybí exprezident Zeman
včera
Tragická nehoda v Thajsku stála život Češku. Zemřel i talentovaný filmař
včera
Lebka svaté Zdislavy se příští týden vrátí do kostela, potvrdila policie
včera
Europarlament poslal Ficově vládě poslední varování. Slovensko může přijít o všechny peníze z fondů
včera
Policie hledá svědky jízdy autobusu, který se v Praze střetl s tramvají
včera
WHO: Ebola se v tichosti šířila měsíce. Vakcína bude nejdříve za půl roku
včera
Světu hrozí návrat k zákonu džungle, varoval Si Ťin-pching
včera
V Kongu se šíří panika. Úřady nestíhají s ebolou držet krok
včera
Americký finančák nikdy nesmí zpětně kontrolovat Trumpova daňová přiznání
včera
Do Prahy míří Američan s podezřením na ebolu. Bude hospitalizován na Bulovce
včera
Putin dorazil do Číny. Si Ťin-pching ho přivítal stejně jako Trumpa
včera
Přeneseme válku daleko za hranice blízkovýchodního regionu, varoval Írán USA
včera
Trumpův zájem o Grónsko neochabl. Na ostrov poslal svého vyslance
včera
CNN: Rusko na Ukrajině prohrává a Čína už si toho všimla
včera
Počasí potěší milovníky léta. Nejtepleji má být o víkendu
19. května 2026 21:57
Británie oplakává zesnulou vojačku. Tragédie se stala na show ve Windsoru
Nové podrobnosti o úmrtí člena britské armády během jezdecké show ve Windsoru se objevily v ostrovních médiích. Pád z koně nepřežila čtyřiadvacetiletá vojačka, která se v minulosti zúčastnila i korunovace krále Karla III. Není tedy divu, že panovník na smutnou zprávu také reagoval.
Zdroj: Lucie Podzimková