Bratislava - To mohlo skončit tragédií. Pilot české letecké společnosti Travel Service zkolaboval, naštěstí těsně před odletem z řeckého ostrova Rhodos.
Letadlo s turisty, kteří byli na dovolené na řeckém Rhodosu, mělo odletět včera ve tři čtvrtě na deset večer do Nantes, odlet se však o hodinu odkládal. "Na poslední chvíli nám oznámili, že letadlo bude mít zpoždění, protože pilot zkolaboval," řekla portálu čas.sk paní Ingrid (43), která se vracela domů s dcerou."Jednalo se o linku Paříž –Rhodos - Nantes a ke zdravotní indispozici došlo u kapitána před odletem do Nantes. Informace o kolapsu jsou zcela nepravdivé," uvedla serveru EuroZprávy.cz tisková mluvčí společnosti Travel Service Vlaďka Dufková.Letecká společnost Travel Service to potvrdila. "Pilot měl zdravotní problémy, museli jsme za něj najít náhradu," doplnila nám mluvčí společnosti.
Je to už druhý problém s piloty této společnosti za poslední dva dny. V neděli nezvládli přistávací manévr na letišti v Pardubicích a letadlo vyjelo z dráhy. Jen díky velkému štěstí se nikomu z téměř dvou set českých turistů, kteří se vraceli z Bulharska, nic nestalo.
Podle informací televize Nova letadlo nebylo technicky v pořádku. Je neuvěřitelné, že bylo vpuštěno do vzduchu, přestože se vědělo, že mu správně nefungovaly jedny brzdy. Právě kvůli tomuto problému se přitom mohla prodloužit brzdná dráha natolik, že piloti nebyli schopni správně přistát.
"Už na letišti v bulharském Burgasu nebyl funkční brzdný systém a normálně to napsali do záznamového sešitu. To znamená, že jeden reverz nefungoval už před odletem," uvedl jeden z leteckých mechaniků na pardubickém letišti. Piloti tedy už dávno před přistáním v Pardubicích věděli, že jejich letadlo nebude brzdit naplno.
Související
Majitelé Smartwings by měli dát dvě třetiny částky na pomoc firmě
Boeing 737 MAX 8 na odpis? Roste počet zemí, které mu uzavřely vzdušný prostor
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí o víkendu rozdělí Českou republiku napůl
včera
Hrdinky z paralympiády. Edlingerová se postarala o první zlato pro Česko po 24 letech, Bubeníčková po dvou stříbrech bere i bronz
včera
Příprava invaze na Tchaj-Wan? Podivné formace čínských rybářských člunů nedokáží vysvětlit ani experti
včera
USA pošlou na Blízký východ 2500 mariňáků námořní pěchoty
včera
O nic se nepokoušejte, koupili jsme od Ruska Orešniky, vzkázal Západu Lukašenko
včera
Válku proti Íránu vedou nejbohatší státy. Největší cenu za ni ale platí nejchudší země
včera
„Atomová bomba tržního hospodářství.“ Vláda řeší, co s rostoucími cenami paliv
včera
Francouzský jaderný deštník u expertů narazil. Sloužit má jako pojistka, pokud selže jednotné evropské odstrašení
včera
Macron chce nad Evropou vybudovat jaderný deštník. S Českem se nepočítá
včera
Počet obětí války v Íránu roste. USA ztratily tankovací letoun, zemřeli čtyři vojáci
včera
Na nové ceny si zvykejme, pohonné hmoty jen tak nezlevní, varují analytici
včera
Trump vyzval posádky tankerů, aby projevily odvahu a proplouvaly průlivem i přes íránské útoky
včera
CNN: Pentagon Írán podcenil. Nevěřil, že zablokuje Hormuzský průliv
včera
Počasí se změní, avizují meteorologové. Na horách znovu napadne sníh
12. března 2026 21:58
Novinky z kauzy Macinkových esemesek. Poradce prezidenta naznačil závěry policistů
12. března 2026 21:04
Ombudsman se zastal ženy, které na výdaje zbývalo 2500 korun měsíčně
12. března 2026 20:13
Karel III. promluvil ke Commonwealthu. Republikáni protestovali kvůli Andrewovi
12. března 2026 19:22
Obchody začínají upozorňovat, jak bude otevřeno o Velikonocích
12. března 2026 18:46
Pavel a Babiš budou jednat o rozpočtu či bezpečnostní situaci
12. března 2026 18:11
Žádné výmluvy a výjimky. Trumpova Amerika reaguje na české obranné výdaje
Česko by jako členská země i za vlády Andreje Babiše (ANO) mělo plnit spojenecké závazky v rámci Severoatlantické aliance. Tlak v tomto ohledu vyvíjejí zejména Američané, kteří již reagovali na to, jak vypadá schválený státní rozpočet na rok 2026. Poslanci jej odsouhlasili ve středu.
Zdroj: Jan Hrabě