Británie hlásí přes 30.000 nově nakažených za den, nejvíce od ledna

Britské úřady dnes oznámily přes 32.500 nově potvrzených infekcí koronavirem za poslední den, což je nejvíce od 23. ledna. Za novým rozmachem nákazy stojí podle expertů nakažlivější varianta viru delta poprvé objevená v Indii, která v Británii převládá. Londýnská vláda se přesto nadále chystá od 19. července zrušit veškeré koronavirové restrikce v Anglii, doufá totiž, že je obyvatelstvo již dostatečně chráněno díky vakcínám, píše agentura AP.

Počty nově nakažených se v Británii po většinu jara pohybovaly v průměru kolem 5000 za den. Mezi nakaženými však narůstá podíl těch, kteří se infikovali variantou delta, která se snáze šíří.

Sedmidenní průměr nově nakažených v Británii strmě stoupá od druhé poloviny května. Ministr zdravotnictví Sajid Javid prohlásil, že počty nově infikovaných mohou v létě dosáhnout až 100.000 za den, což je více, než při jakékoliv předchozí vlně viru.

Úřady nicméně nadále plánují uvolnění restrikcí v Anglii, kde boj s koronavirem řídí londýnská vláda. Doufají totiž, že je obyvatelstvo již dostatečně chráněno před nejhoršími následky covidu-19 díky vysoké proočkovanosti, zejména rizikových skupin a starších ročníků. Podle vládních dat dostalo obě dávky vakcíny již téměř 65 procent obyvatel Británie starších 18 let.

Související

Více souvisejících

Velká Británie Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 5 minutami

před 31 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii. Zima byla bohatá na srážky

Letošní únor byl nejteplejším únorem na českém území od roku 1961, potvrdil v pátek Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Odchylka průměrné měsíční teploty byla zároveň rekordně vysoká. Uplynulý měsíc byl také srážkově bohatý. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy