Británie hlásí za poslední den 16 tisíc nově nakažených a přes 500 úmrtí

V Británii za posledních 24 hodin přibylo 16.298 nakažených koronavirem, je to nejvíce za téměř týden. Ve čtvrtek hlásily zdravotnické úřady 14.879 nově infikovaných, uvedla agentura Reuters. Celkový počet případů nákazy dosáhl v zemi 67 miliony obyvatel 1,690.432.

Počet úmrtí s nemocí covid-19 vzrostl za poslední den o 504 na celkových 60.617. O den dříve to bylo 414 zemřelých. Podle Národního statistického úřadu, který do bilance započítává všechny zemřelé se zmínkou o koronaviru v úmrtním listu, zemřelo ve Spojeném království v souvislosti s nákazou již 76.000 osob.

Reprodukční číslo v Británii je nyní mezi 0,8 a 1,0. Znamená to mírný pokles oproti 0,9 až 1,0 z minulého týdne. Číslo udává, na kolik dalších lidí nakažený člověk nákazu přenese. Současný údaj znamená, že sto infikovaných lidí nakazilo v průměru zhruba 80 až 100 osob. Pokud je číslo dlouhodobě pod hodnotou jedna, má se za to, že infekce je na ústupu.

Ačkoliv přírůstky nakažených měly v posledních dnech sestupnou tendenci, ve Walesu se pokles zastavil a situace se nevyvíjí příznivě ani v Londýně, kterému hrozí, že bude přesunut do třetího, tedy nejpřísnějšího stupně koronavirových restrikcí.

Související

Více souvisejících

Velká Británie Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 14 minutami

před 27 minutami

před 43 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

StarDance odhalila jména pěti mužských účastníků třinácté řady.

StarDance 2024 je kompletní. Tančit budou také herci Blažek a Hes

Jména všech deseti účastníků podzimní třinácté řady StarDance jsou známá. Česká televize ve středu na sociálních sítích odhalila jména pěti mužů, kteří se objeví na parketu. Už v pondělí prozradila, jaké slavné ženy budou usilovat o titul královny tanečního parketu. 

před 5 hodinami

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

Doutná další konflikt? OSN znepokojuje dění na Západním břehu Jordánu

Organizace spojených národů (OSN) vyjádřila v úterý vážné znepokojení v souvislosti s eskalujícím násilím na Západním břehu Jordánu a požádala izraelské bezpečnostní složky, aby okamžitě přestaly podporovat útoky tamních židovských osadníků vůči Palestincům. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy