Britští lékaři varují před úplným zrušením koronavirových opatření

Anglie by měla zachovat část koronavirových opatření i po 19. červenci, kdy má být zrušena většina zbývajících restrikcí. Před jejich úplným odvoláním dnes varoval lékařský svaz, informovala agentura Reuters.

Britský premiér Boris Johnson v pondělí potvrdil, že většina omezení v Anglii skončí 19. července v takzvaný "Den svobody". Ve čtvrtek nicméně prohlásil, že by Britové měli nadále dodržovat jistá preventivní opatření; neuvedl ale žádné podrobnosti.

Britský lékařský svaz (BMA) chce, aby lidé nadále používali roušky a soustředili se na větrání objektů poté, co začal počet nově nakažených covidem-19 opět prudce stoupat. Za pátek přibylo 27.125 nových případů nákazy.

"Tyto údaje společně se zvýšením počtu hospitalizovaných naznačují, že by bylo z hlediska veřejného zdraví nesprávné zrušit 19. července všechna omezení anebo ve veřejnosti vzbudit očekávání, že se vrátíme ke stavu před covidem, kdy nikdo nebude muset dodržovat žádná opatření," řekl dnes předseda rady BMA, doktor Chaand Nagpaul stanici Sky News.

V Británii se nyní šíří nakažlivější mutace koronaviru nazvaná delta; za měsíc přibylo prokázaných případů této infekce čtyřikrát, informovala v pátek vládní zdravotní agentura Public Health England (PHE). Podle PHE zatím laboratoře prokázaly přes 160.000 případů nákazy mutací delta, kterou vědci poprvé odhalili v Indii.

V Británii, která má 66 milionů obyvatel, už více než 45 milionů lidí dostalo alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu-19, 33,2 milionu z nich už má obě dávky očkování.

Související

Více souvisejících

Velká Británie Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) lékaři

Aktuálně se děje

před 9 minutami

před 28 minutami

Záporožská jaderná elektrárna

MAAE vyzve Rusko a Ukrajinu ke kontrole stavu Záporožské JE

Rafael Grossi, ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE), oznámil plány v roce 2024 na pozvání Ukrajiny a Ruska k posouzení technického stavu Záporožské jaderné elektrárny. Grossi také zmínil plány na opětovnou návštěvu Ruska a Ukrajiny.

Aktualizováno včera

Joe Biden

Biden přijal Fialu v Bílém domě a ocenil Česko jako skvělého spojence

Americký prezident Joe Biden přijal v pondělí odpoledne místního času v Oválné pracovně Bílého domu českého premiéra Petra Fialu (ODS), který je na dvoudenní pracovní návštěvě USA. Podle Fialy je klíčové, že obě země sdílejí hodnoty, jakými jsou lidská práva, svoboda a demokracie. Biden řekl, že Praha je pro Washington skvělým spojencem. 

včera

včera

včera

Madame de Pompadour

Nejslavnější královská milenka Madame de Pompadour zemřela před 260 lety

Je tomu přesně 260 let, co zemřela jedna z nejslavnějších královských milenek, která vstoupila do dějin jako Madame de Pompadour. Ačkoliv pocházela z prostých poměrů, dokázala se během několika let vyšplhat mezi společenskou elitu a zajistit si vlivné postavení i bohatství. Majetek ani vliv pro ni však nikdy nebyly na prvním místě.

včera

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izraelská odveta za íránský útok může přijít už dnes, píše Wall Street Journal

Izraelská reakce na víkendový íránský útok může přijít už dnes, napsal americký deník Wall Street Journal s odkazem na své zdroje. Podle webu Times of Israel již proběhlo pondělní zasedání válečného kabinetu, který se zabýval možnostmi odvety. Podle stanice Channel 12 je několik variant, přičemž Tel Aviv hodlá zvolit takovou, kterou nezablokují Američané. 

včera

včera

včera

včera

Dmytro Kuleba je ukrajinský politik a diplomat, od března 2020 ministr zahraničí ve vládě premiéra Denyse Šmyhala.

Kyjev srovnal Izrael s Ukrajinou: Kdybychom měli stejnou podporu Západu jako Izraelci, ubránili bychom se taky

Úspěch Izraele a jeho spojenců, kterým se v noci na neděli ve velké míře podařilo zmařit masivní útok íránských raket a dronů, naznačuje, čeho by Ukrajina mohla dosáhnout proti ruským vzdušným útokům, pokud by měla větší podporu od svých partnerů. V reakci na nejnovější vývoj na Blízkém východě to v pondělí podle agentury AP uvedl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba.

včera

Ilustrační foto

Dovolená se blíží. Kde na ni vzít, když nejsou peníze?

Letní sezóna se blíží a s ní se zvyšuje i touha po odpočinku a dobrodružství. Mnoho lidí si ale dovolenou nemůže kvůli nedostatku financí dovolit. Naštěstí existuje hodně možností, jak si užít volno naplno i s nízkým rozpočtem a jak nemilou situaci vyřešit.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Západní vlády by nás měly namísto obviňování ocenit, vyzval Írán

Írán v pondělí vyzval Západ, aby "ocenil" jeho zdrženlivost vůči Izraeli v posledních měsících. Tento krok ze strany Teheránu následoval po nedělním útoku na Izrael, který byl reakcí na údajný izraelský nálet na íránské velvyslanectví v syrském Damašku.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy