Rusko i Ukrajina hlásí dosud nejvyšší denní přírůstky nových případů koronaviru i počet lidí, kteří s covidem-19 za poslední den zemřeli. Rusko zaregistrovalo 19.768 nově potvrzených případů koronaviru a 389 mrtvých s covidem-19. Ukrajina oznámila 9.524 pozitivních testů za posledních 24 hodin a 199 zemřelých s nákazou.
Rusko, kde žije přibližně 146 milionů obyvatel, tak od počátku šíření viru registruje skoro 1,7 milionu nakažených, přičemž 29.217 lidí s covidem-19 zemřelo, informuje list The Moscow Times. Počty prokázaných případů v zemi rostou, předchozí největší denní přírůstek byl 18.665 infikovaných a operativní štáb hlásí přes 18.000 pozitivních testů denně už po několik dní za sebou. Z nemoci se dosud zotavilo přes 1,2 milionu lidí.
Rusko je z hlediska počtu potvrzených případů nákazy čtvrtou nejvíce zasaženou zemí na světě po Spojených státech, Indii a Brazílii. Z hlediska počtu obětí je podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která vývoj pandemie sleduje globálně, ale až ve druhé desítce.
Prezident Vladimir Putin už dříve uvedl, že i přes nárůst počtu nových infekcí vláda zatím nechystá plošné omezení pohybu. Kreml však přiznává všeobecný nedostatek lékařů, připomněl list Kommersant.
Na Ukrajině, která má přibližně 42 milionů obyvatel, se prokazatelně infikovalo koronavirem od začátku pandemie celkem 420.617 lidí, z nich 7731 s covidem-19 zemřelo, uvedla Ukrajinska pravda. Zotavilo se 176.404 Ukrajinců. I na Ukrajině v poslední době počty nově nakažených rostou, země nedávno prodloužila svá karanténní opatření do konce roku, a ministr zdravotnictví Maksym Stepanov v úterý označil situaci za blízkou katastrofě. Uvedl, že Ukrajina se musí připravit na nejhorší.
Ukrajina je podle JHU co do celkového počtu nakažených 19. nejvíce postiženou zemí světa.
Související
Konec ruského plynu. EU schválila navzdory odporu Maďarska a Slovenska absolutní embargo
Ukrajinci si do konce války nezatopí? Ruský plán, jak donutit Kyjev ke kapitulaci, znepokojuje experty
Rusko , Ukrajina , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 24 minutami
Vláda schválila rozpočet s deficitem 310 miliard. Je výrazně vyšší, než navrhl Fialův kabinet
před 1 hodinou
Na Hradě si nevšimli, že nevládne Fiala? Okamura se pustil do Pavla, rozpočet na obranu se zvyšovat nebude
před 1 hodinou
CNN: Mohutná armáda v rukou jednoho muže. Rozhodnutí Ťin-pchinga zahájit vyšetřování Jou-Sia je ohromující
před 2 hodinami
Klíčový přechod Rafáh se zatím neotevře. Izrael si stanovil podmínku
před 3 hodinami
Čína se otřásá v základech. Nejvýše postavený generál je vyšetřován pro špionáž pro USA
před 3 hodinami
Konec ruského plynu. EU schválila navzdory odporu Maďarska a Slovenska absolutní embargo
před 4 hodinami
Trump nechá zásah agentů v Minneapolisu prověřit. Naznačuje jejich stažení
před 5 hodinami
Venezuela se bouří. Mám dost příkazů přicházejících z Washingtonu, prohlásila Rodríguezová
před 6 hodinami
Česko čeká test stability. Za Pavlem na Hrad míří Okamura s Babišem a Macinkou
před 7 hodinami
Počasí v USA zabíjí. Masivní sněhová bouře za sebou nechává mrtvé i statisíce domácností bez proudu
včera
Policie vypátrala muže, který zaútočil na kancelář piráta Bartoše
včera
Nezastavitelný rychlobruslař Jílek. Vyhrál Světový pohár v rámci dlouhých tratí
včera
Exministr Lipavský uvažuje o vstupu do ODS
včera
Promlčeno. Za vraždu Mrázka nikdo pykat nebude, i když policie leccos tuší
včera
Další úspěšnou českou sbírku pro Ukrajinu chválí Pavel i slavný Brit
včera
Trump ocenil hrdinství britských vojáků. Donutil ho k tomu i princ Harry
včera
Buď žijeme třetí světovou válku, nebo nejnebezpečnější krizi od roku 1945. Pravdu ukáže až čas
včera
Zelenskyj označil jednání s Moskvou za konstruktivní, chce v nich pokračovat
včera
Vysočina Aréna na nohou. Díky finiši Krčmáře vybojovala smíšená biatlonová štafeta bronz
včera