V Rusku za poslední den přibylo 8135 nakažených koronavirem, je to nejvíce od 16. června. Od začátku epidemie v zemi úřady odhalily 1,159.573 nakažených, informovala dnes s odvoláním na operativní štáb pro boj proti šíření koronavirové infekce agentura Interfax. Dnešní denní bilance zároveň poprvé od června překonala hranici 8000.
V neděli Rusko registrovalo 7867 infikovaných. Celkově již země zaznamenala 20.385 úmrtí s nemocí covid-19, z toho 61 za poslední den, informuje Interfax.
Ve světovém srovnání je Rusko, které má na 146 milionů obyvatel, v počtu dosud registrovaných nákaz čtvrté po Spojených státech, Indii a Brazílii. V počtu mrtvých s covidem-19 je na dvanáctém místě.
Denní bilance nakažených se v Rusku zvyšují posledních několik týdnů. Podle Viktora Malejeva, experta úřadu Rospotrebnadzor - který mimo jiné sleduje epidemickou situaci v zemi - dosáhne křivka nárůstu počtu nakažených vrcholu na začátku října a poté začne pozvolna klesat, uvedla agentura RIA Novosti.
Omezení pohybu obyvatel, zavedené s cílem zabránit šíření koronavirové nákazy, zrušilo Rusko začátkem června.
Související
Za útok na Ruský dům hrozí až osm let. Policie obvinila cizince
BIS zasáhla proti ruské stínové flotile. Rogač je nově na sankčním seznamu
Rusko , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
USA zažívají kvůli válce v Íránu cenový šok. Počet lidí nespokojených s Trumpem roste
před 1 hodinou
Za útok na Ruský dům hrozí až osm let. Policie obvinila cizince
před 2 hodinami
Metro o Velikonocích ochromí výluka. Náhradou budou autobusy XC
před 2 hodinami
StarDance představila další dva účastníky. Je mezi nimi šoumen ze světa sportu
před 3 hodinami
Írán se Trumpa stále nezalekl. Teherán slibuje ničivou odvetu
před 4 hodinami
Pokus o vraždu ve vězení. Vězeň napadl jiného příborem
před 5 hodinami
Policie přichystala velikonoční opatření. Jde o prevenci, zdůraznila
před 5 hodinami
Babišova vláda sníží spotřební daň u nafty a zastropuje marže
před 6 hodinami
Trump s projevem neuspěl. Trhy tentokrát neuklidnil
před 7 hodinami
Dva mrtví v Plzni. Policie pracuje se dvěma vyšetřovacími verzemi
před 8 hodinami
Obchody se o Velikonocích uzavřou na den. Zákon mluví jasně
před 8 hodinami
Po Irech porazili na penalty i Dány. Češi po 20 letech postoupili na fotbalové mistrovství světa
před 9 hodinami
Navrátíme Írán do doby kamenné, řekl Trump. Válka pro tuto chvíli pokračuje
před 9 hodinami
Lidé se vrací k Měsíci. Mise Artemis II úspěšně odstartovala
před 11 hodinami
Počasí čeká o velikonočních svátcích výrazné oteplení
včera
BBC: Evropští lídři doufají, že USA z NATO neodejdou. Ví ale, že Trump je toho schopen
včera
Szijjártó se ostře pustil do prezidenta Pavla. Vytáhl komunistickou minulost
včera
Vance naznačil, že bude po Trumpovi zřejmě kandidovat na prezidenta USA
včera
První člověk tmavé pleti, první žena, první neameričan. Kdo dnes odstartuje na historickou cestu k Měsíci?
včera
Londýn svolává zástupce 35 zemí. Na krizovém summitu bude řešit znovuotevření Hormuzského průlivu
Velká Británie se ujímá role diplomatického lídra v prohlubující se blízkovýchodní krizi. Britský premiér Keir Starmer oznámil, že Londýn bude ve čtvrtek hostit zástupce 35 zemí na krizovém summitu. Hlavním tématem rozhovorů bude hledání cest k znovuotevření Hormuzského průlivu, který je v současné době zablokován íránskými silami v reakci na vojenské údery Spojených států a Izraele.
Zdroj: Libor Novák