Na Ukrajinu lze přijet jen s negativním testem. Země hlásí denní rekord úmrtí

Ukrajina v pondělí zaznamenala dosud nejvyšší denní přírůstek 333 úmrtí osob nakažených koronavirem SARS-CoV-2. Vyplývá to z údajů zveřejněných dnes ministerstvem zdravotnictví. Ministr Maksym Stepanov kromě toho informoval, že ode dneška mohou lidé na Ukrajinu přijíždět jen s negativním testem na koronavirus.

Ukrajina v posledních týdnech čelí prudce zvýšenému šíření koronavirové nákazy. Podle premiéra Denyse Šmyhala jde o třetí vlnu pandemie nemoci covid-19, kterou koronavirus způsobuje. S pondělním přírůstkem 11.476 nově potvrzených případů nákazy se už v zemi se 42 miliony obyvatel celkem infikovalo přes 1,5 milionu lidí.

Před pondělními 333 úmrtími zemřelo na Ukrajině nejvíce pacientů s covidem-19 za jeden den 17. března - 289. Od začátku pandemie těchto úmrtí už úřady zaznamenaly 30.431.

Minulý týden denní přírůstky nakažených v pátek vyvrcholily 15.850 nově potvrzenými případy, což bylo podle médií nejvíce od listopadu. Následně byla v několika regionech včetně hlavního města Kyjeva zavedena přísná omezující opatření zahrnující uzavření restaurací, kaváren a obchodů vyjma prodejen potravin a dalšího nezbytného zboží. Kromě toho jsou také zakázány veřejné akce. Stejné restrikce mají vstoupit v platnost od pátku ve Lvově.

Související

Více souvisejících

Ukrajina Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 25 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

Řidič v polském Štětíně zranil 17 chodců. O terorismus nešlo, uvedla policie

Závažný incident se v pátek odpoledne stal ve Štětíně na západu Polska. Do lidí přecházejících přes silnici ve městě narazilo auto. Mnoho lidí utrpělo při nehodě zranění. Viník z místa činu ujel, ale již byl dopaden. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy