Nakažených v Rusku dál rychle přibývá, za den opět přes 25 tisíc

Rusko za uplynulý den registruje 25.033 lidí nakažených koronavirem, 749 jich pak s nemocí covid-19 zemřelo. Je to o trochu méně než předchozí den. S odkazem na ruský operativní štáb to dnes uvedla agentura Reuters. Nejvíce nemocných od 31. ledna hlásí Petrohrad.

V sobotu ruské úřadu oznámily o 49 infikovaných více a po nákaze koronavirem SARS-CoV-2 podle nich zemřelo o tři lidi více. Celkem v zemi s přibližně 146 miliony obyvatel od začátku pandemie zemřelo 143.002 lidí a nakazilo se jich téměř 5,8 milionu.

Zhruba pětina infikovaných, konkrétně 5410, připadá na hlavní město Moskvu. V Petrohradě, který je druhým největším městem v Rusku, dnes úřady podle agentury TASS nahlásily 2007 nově nakažených. To je nejvíce od 31. ledna. Od začátku pandemie tam už onemocnělo 489.928 lidí, což je asi devět procent obyvatel města.

Epidemie v Rusku sílí kvůli nakažlivější mutaci delta. Očkování proti covidu-19, které tam začalo loni v prosinci místní vakcínou Sputnik V, přitom postupuje pomalu. Nejméně jednu dávku vakcíny dostalo zatím kolem 18 procent obyvatel, obě dávky má asi 13 procent lidí.

Související

Více souvisejících

Rusko Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy