Nejméně 5587 zabitých a 7890 zraněných civilistů si zatím vyžádala válka Ruska proti Ukrajině

Nejméně 5587 zabitých a 7890 zraněných civilistů si vyžádalo půl roku války Ruska proti Ukrajině, uvedl Úřad vysoké komisařky OSN pro lidská práva v pravidelně aktualizované statistice. Úřad připouští, že skutečné počty obětí jsou mnohem vyšší.

Mezi potvrzenými 5587 zabitými civilisty je 2161 mužů, 1490 žen, 149 dívek a 175 chlapců, jakož i 38 dětí a 1574 dospělých, jejich pohlaví zatím zůstává neznámé.

Mezi 7890 zraněnými je 1603 mužů, 1190 žen, 172 dívek a 236 chlapců, jakož i 202 dětí a 4487 dospělých bez bližšího upřesnění pohlaví.

V období od 1. do 21. srpna úřad zaznamenal 207 zabitých civilistů (53 mužů, 55 žen, dvě dívky a dva chlapce, jakož i 95 blíže neupřesněných dospělých) a 634 zraněných (153 mužů, 136 žen, 15 dívek, 15 chlapců, jakož i devět blíže neupřesněných dětí a 306 dospělých).

Úřad připouští, že skutečné počty obětí války mezi civilisty budou mnohem vyšší, protože z řady oblastí, kde se vedou intenzivní boje, docházejí informace se zpožděním a hodně zpráv ještě čeká na potvrzení. Týká se to například měst Mariupol, Izjum, Lysyčansk, Popasna a Severodoněck.

Upozornil také, že většinu ztrát mezi civilisty způsobilo ostřelování děly, raketomety, střelami a letecké bombardování.

Související

Více souvisejících

OSN válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

před 13 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Senioři, ilustrační foto

Jak žijí čeští důchodci? Využívají moderní technologie, roste počet pracujících

České seniory lze stále více považovat za aktivní členy společnosti, kteří se zapojují do různých činností. Tendence ukazují na nárůst pracujících seniorů, skupiny těch, kteří uzavírají manželství, a těch, kteří využívají moderní technologie, jako jsou chytré telefony. Uvedla to analýza s názvem "Senioři v ČR v datech 2023," kterou zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Ilustrační fotografie

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

„Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Terapeut Honza Vojtko v Hovorech s PN. Prohlédněte si galerii

Hovory s PN a terapeut Honza Vojtko: Vztahy jsou fuška…

Párový terapeut Honza Vojtko byl dalším hostem talkshow Hovory s Petrem Nutilem v Nymburce. A bylo to fajn. Povídali jsme si nejen o bludných kruzích, vztazích s výhodami a lásce na celý život, ale i nedorozumění v komunikaci mezi partnery. Za mediální partnerství bych chtěl poděkovat knihovně Nymburk a serveru EuroZprávy.cz.

před 7 hodinami

včera

včera

včera

Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy