Mluvčí Kremlu dnes jako "nesmysl" odmítl zprávu britského bulvárního deníku o tom, že by ruský prezident Vladimir Putin mohl mít Parkinsonovu nemoc a chystal se na začátku příštího roku odstoupit. Informovala o tom agentura Reuters.
Prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov reagoval na zprávu britského bulvárního listu The Sun, kterou převzala i další média. Deník se odkazuje mimo jiné na slova ruského historika a politického analytika Valerije Solověje, jenž do loňského roku působil na moskevské diplomatické akademii MGIMO.
Ten dříve v tomto týdnu nadnesl, že Vladimir Putin by mohl mít Parkinsonovu nemoc a je pod tlakem rodiny a nepřiznané přítelkyně, aby kvůli zdravotnímu stavu odstoupil. "Jeho rodina má na něj velký vliv. Plánuje zveřejnit plány o předání (moci) v lednu," cituje The Sun Solověje.
List dále rozebírá symptomy onemocnění, které je podle některých pozorovatelů prý možné vysledovat i u vládce Kremlu. Zároveň v této souvislosti připomíná čtvrteční zprávu o návrhu ruského zákona, jenž by rozšířil imunitu ruského prezidenta také na delikty, jichž by se hlava státu případně dopustila i po skončení mandátu.
"Je to naprostý nesmysl. S prezidentem je všechno v pořádku. Jeho zdraví je vynikající," prohlásil dnes Peskov. Na dotaz, zda se šéf Kremlu chystá v blízké budoucnosti odstoupit, odpověděl, že nikoliv.
Související
Hormuzem proplula loď s vazbami na miliardáře z okolí Putina
Nenávist mezi Zelenským a Putinem přijde Trumpovi k smíchu
Vladimír Putin , Rusko , Parkinsonova nemoc
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí se po víkendu změní, i když ne hned. Dorazí i kýžené srážky
před 2 hodinami
Hasiči hasí požár v Českém Švýcarsku na několika úsecích. Počasí vše komplikuje
před 3 hodinami
Spotify se snaží upozornit na hudbu od AI. Experti ale varují
před 3 hodinami
Vojáků stáhneme mnohem víc, vzkázal Trump do Německa
před 4 hodinami
Je to politická akce, nikoliv vojenské cvičení, odmítl Macinka účast Pavla na summitu NATO
před 5 hodinami
Německo poprvé zareagovalo na ohlášené stažení tisíců amerických vojáků
před 6 hodinami
Nové varování před požáry. Meteorologové rozšířili výstrahu
před 7 hodinami
Trump prozkoumá nový íránský mírový návrh. Dopředu ale naznačil, jak se zachová
před 7 hodinami
Babiš si prosadil dalšího zmocněnce. Landovský má dohlédnout na obranné výdaje
před 8 hodinami
Devět zraněných po nehodě horské dráhy v Hradci Králové. Případ řeší policie
před 9 hodinami
Rakouská policie zadržela muže v kauze otrávených dětských výživ
před 10 hodinami
Maraton omezí pražskou dopravu. Využijte metro, radí dopravce
před 10 hodinami
Sedm vrtulníků, posily z okolních krajů. Boj s požárem v Českém Švýcarsku pokračuje
před 12 hodinami
Dnešní počasí bude ještě teplejší, očekávají meteorologové
včera
Je třetí v pořadí na britský trůn. Princezna Charlotte oslavila narozeniny
včera
Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily
včera
Topolánek potěšil příznivce. Naznačil, že vážnou nemoc nejspíš překoná
Aktualizováno včera
Varování se naplnilo. Hoří v Českém Švýcarsku, platí zvláštní stupeň poplachu
včera
Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení
včera
Znechucený Trump znovu požaduje vyhazov moderátora Kimmela
Americký prezident Donald Trump po posledním pokusu o atentát zaútočil na moderátora jedné z populárních talk show Jimmyho Kimmela. Jeho zaměstnavatele vyzval, aby dotyčného vyhodil. Podle Trumpa se Kimmel dopustil výzvy k násilí vůči prezidentovi.
Zdroj: Lucie Podzimková