Příčinou letecké katastrofy v ruském Rostově na Donu v roce 2016 byla chyba pilota a dezorientace posádky v mlze. Se závěry vyšetřování neštěstí, které připravilo o život 62 lidí, dnes v Moskvě veřejnost seznámil ruský Mezistátní letecký výbor (MAK). Výbor v Rusku a dalších postsovětských zemích vede vyšetřování příčin leteckých nehod.
Letoun Boeing 737-800 společnosti FlyDubai, který letěl z Dubaje do Rostova na Donu, se zřítil na rostovské letiště nad ránem 19. března 2016. Zahynulo všech 55 cestujících a sedm členů posádky.
Podle MAK se neštěstí stalo při druhém pokusu o přistání, kdy pilot nezvolil správný postup a posádka ve tmě a mlze ztratila orientaci. K neštěstí přispělo špatné počasí a silné nárazy větru.
Stroj Boeing 737-800 je předchůdcem letadel Boeing 737 MAX, která byla během posledních 13 měsíců odstavena po dvou tragických haváriích. Software, který podle expertů za těmito haváriemi stojí, ale systémy Boeingu 737-800 neobsahují.
Související
Trump rozpoutal další diplomatickou roztržku. Zmírněním sankcí na ruskou ropu pobouřil Evropu i Kanadu
Trumpův plán na zastavení financování ruské válečné mašinérie se útokem na Írán zhroutil
Rusko , Letecké nehody , Boeing 737 NG
Aktuálně se děje
před 33 minutami
Policie vyšetřuje požár v Pardubicích. Hlásí se k němu skupina hájící zájmy Palestinců
před 1 hodinou
Dubnové počasí. Teploty budou stoupat, naznačuje předpověď
před 2 hodinami
Pavel přes výhrady podepsal rozpočet. Zodpovídat se bude Babišova vláda
před 2 hodinami
Metro opět staví ve všech stanicích linky B. Českomoravská hlásí otevřeno
před 3 hodinami
Dánové počítali s americkou invazí do Grónska. Vojáci měli jasné rozkazy
před 4 hodinami
Tragédie v Prostějově. Jeden člověk nepřežil fyzické napadení
před 4 hodinami
Netanjahu promluvil o útoku na íránské ropné pole. Jednali jsme sami, řekl
před 6 hodinami
Počasí bude o víkendu deštivé, pak se oteplí
včera
Jak se zbavit závislosti na Hormuzském průlivu? Netanjahu navrhuje vybudování potrubí přes Arabský poloostrov
včera
Írán už nedokáže obohacovat uran, není jasné, kdo zemi vede, řekl Netanjahu. Nevyloučil pozemní invazi
včera
Ostře sledovaná návštěva se odkládá. Trump kvůli Íránu do Číny zatím nepojede
včera
Babiš asi dokáže v NATO lépe vysvětlit, proč Česko neinvestuje do obrany, poznamenal ironicky Pavel
včera
Summit Evropské unie průlom nepřinesl. Maďarsko a Slovensko se přesvědčit nepodařilo
včera
Kuba se kvůli ropné blokádě ocitá na hraně úplného kolapsu
včera
„Likvidace padouchů něco stojí.“ Hegseth odmítl upřesnit, kdy USA ukončí válku s Íránem
včera
Největší rezervy zemního plynu na světě. Gigantické ložisko South Pars je světový unikát
včera
Trump tvrdí, že o útocích na South Pars USA nevěděly. Pomáhaly je přitom zrealizovat, píše CNN
včera
BBC: Evropská unie se nepoučila. Zaspala a probudila se v další energetické krizi
včera
Válka s Íránem stojí USA astronomické částky
včera
Trump hrozí Íránu zničením největšího pole zemního plynu na světě
Během posledních hodin došlo k výraznému vyostření konfliktu na Blízkém východě, který trvá již téměř tři týdny. Americký prezident Donald Trump pohrozil Íránu, že Spojené státy jsou připraveny zcela zničit ložisko South Pars, což je největší pole zemního plynu na světě. Tato hrozba přišla v reakci na íránské útoky cílící na energetickou infrastrukturu v Kataru.
Zdroj: Libor Novák