Ruský prezident Vladimir Putin nepovažuje za nutné, aby jednal se svým americkým protějškem Joem Bidenem. Putin to podle agentury TASS řekl novinářům v Astaně, kde se během dvou dnů zúčastnil několika summitů. Putin dnes také prohlásil, že se v Rusku v dohledné době neplánuje další vlna mobilizace a další masivní údery na "ukrajinské objekty" nejsou nutné.
V pondělí Rusko podniklo mohutné vzdušné útoky napříč celou Ukrajinou, které zasáhly civilní objekty, podle Kyjeva zabily nejméně 19 lidí, zranily asi 100 dalších a přerušily dodávky elektřiny.
Možné setkání s Bidenem, například v listopadu na summitu zemí G20 v Indonésii, podle Putina nemá smysl. "Nepovažuji to za nutné, upřímně řečeno. Zatím pro taková jednání ani není platforma," sdělil ruský prezident. Biden tvrdě odsoudil pondělní ruské raketové útoky na Ukrajinu nebo nedávný pokus Moskvy anektovat část ukrajinského území a ostře také kritizuje, že Putin mluví o možnosti použití jaderných zbraní.
Putin dnes také uvedl, že částečná mobilizace, kterou koncem září vyhlásil, skončí zhruba za dva týdny. "V dohledné době není potřeba částečnou mobilizaci rozšiřovat," okomentoval vyhlídky, že by se Rusko mohlo pokusit povolat do zbraně víc než původně deklarovaných 300.000 záložníků.
Související
Válka v Íránu nahrává Putinovi. Pomáhá financovat jeho invazi na Ukrajinu
Tlačte na Putina, ne na nás, vyzval Zelenskyj Trumpa
Aktuálně se děje
před 24 minutami
Feri opět stanul před soudem. Zaskočil ho nečekaným požadavkem
před 1 hodinou
Výdaje na obranu jsou podle Pavla nedostatečné, rozpočet ale vetovat nebude, tvrdí Schillerová
před 2 hodinami
Británie se nenechá zatáhnout do války, vzkázal Trumpovi Starmer. Pomoci odmítla Austrálie i Japonsko
před 3 hodinami
Německo velmi tvrdě odmítlo Trumpa
před 4 hodinami
Vláda zakázala prodej HHC, řešila novelu cizineckého zákona
před 5 hodinami
Ceny ropy po víkendovém útoku na ostrov Charg letí opět strmě vzhůru
před 6 hodinami
Trump vyzval Čínu, aby mu pomohla s odblokováním Hormuzského průlivu. Jinak za Si Tin-pchingem nepojede
před 6 hodinami
IEA uvolňuje historicky rekordní množství barelů ropy. Proč ale ceny paliv neklesají?
před 7 hodinami
Izraelská armáda zahájila pozemní operaci v Libanonu
před 8 hodinami
Pokud nepomůžete s Íránem, bude to mít velmi negativní dopad na NATO, varoval Trump
před 9 hodinami
Vyhráli jsme, tvrdil Trump o Íránu minulý týden. Proč nyní potřebuje pomoc s Hormuzským průlivem?
před 9 hodinami
Trump vyzval k vytvoření koalice, která bude chránit lodě v Hormuzském průlivu
před 11 hodinami
Počasí bude příští víkend slunečné, zkazí ho ale občasný déšť
včera
Orbán a Magyar rozdělili Maďarsko. Za oba tábory vyrazily do ulic statisíce lidí
včera
Rusko a Čína poskytují Íránu v probíhající válce vojenskou podporu, tvrdí Teherán
včera
Jak Íránci obcházejí informační blackout? Hitem je „spojovací překupník“
včera
Modžtaba Chámeneí byl ruským letadlem převezen na operaci do Moskvy, píše blízkovýchodní tisk
včera
Ceny paliv jen tak neklesnou. Izrael neukončí nálety na Írán ještě několik týdnů
včera
Útok na ostrov Charg může pohřbít poslední naděje na zlevnění pohonných hmot
včera
Izraelská armáda zabila vysoké představitele Hamásu
Izraelský útok v jiholibanonské oblasti Sidon zabil v neděli brzy ráno vysokého představitele hnutí Hamás. Informaci potvrdil agentuře AFP zdroj z tohoto palestinského ozbrojeného hnutí, který si přál zůstat v anonymitě.
Zdroj: Libor Novák