Putin: Rusko musí zrychlit rozhodování ohledně svých akcí na Ukrajině

Rusko musí zrychlit způsob, jakým přijímá rozhodnutí ohledně svých vojenských akcí na Ukrajině. Prezident Vladimir Putin to dnes řekl ruské koordinační radě pro zajištění potřeb "speciální vojenské operace", jak Moskva označuje svou pokračující agresi vůči Ukrajině. Informovala o tom ruská agentura TASS. Další členové rady slíbili posílit bezpečnosti příhraničních regionů a zlepšit zásobování armády.

Putin na prvním zasedání vládní koordinační rady také uvedl, že administrativní postupy v Rusku by měly být "aktualizovány a zdokonaleny" v reakci na protiruské sankce a potřeby vojenské operace na Ukrajině. Podle agentury Reuters také vyzval vládní struktury a regiony, aby své úsilí lépe koordinovaly.

"Sám život nás tlačí k tomu, abychom se na všechnu tuto práci podívali zblízka a vypracovali společné přístupy k aktualizaci všeho, co souvisí s tím, čemu se říká 'správa' v nejširším slova smyslu," citoval TASS hlavu ruského státu.

Vznik koordinační rady ohlásil Putin minulý týden v televizním projevu. Orgán má pod vedením premiéra Michaila Mišustina spolupracovat s ruskými regiony na posílení válečného úsilí Moskvy na Ukrajině.

V souvislosti s mobilizací vyhlášenou v září čelily ruské úřady nebývalé kritice za množství zdokumentovaných přehmatů a celkově chaotický přístup. Putin dílčí chyby připustil a vyzval k jejich nápravě.

Předseda rady Mišustin uvedl, že je potřeba zvýšit výrobu ochranného vybavení pro ruské vojáky. "Je třeba zapojit všechny kapacity lehkého průmyslu, včetně malých podniků, do výroby vojenského materiálu (...) Musíme zajistit, aby našim obráncům nechybělo vybavení," uvedl podle Reuters premiér v souvislosti se stížnostmi, že si mnozí vojáci musejí kupovat vlastní vybavení, protože v armádních zásobách ho není dostatek, nebo zcela chybí.

Ruské vedení chce rovněž posílit jednotky v oblastech hraničících s Ukrajinou. Týkat by se to podle moskevského starosty Sergeje Sobjanina mělo mimo jiné města Belgorod, které v minulosti opakovaně čelilo ostřelování, z něhož Moskva viní Ukrajinu. Sobjanina jmenoval Putin v rámci rady koordinátorem pro regiony, připomíná agentura DPA.

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině Rusko Vladimír Putin

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy