Rusko hlásí 601 mrtvých s covidem-19 za poslední den

Ruské zdravotnické úřady dnes oznámily dalších 601 úmrtí pacientů s covidem-19 za posledních 24 hodin. Jde o nejhorší bilanci od 21. ledna, uvedla agentura TASS. Nových případů nákazy se v Rusku za poslední den prokázalo 20.393, což je také nejvyšší údaj od ledna. Zhoršování epidemie v Rusku pozorují již několikátý týden.

Nejvíce úmrtí za poslední den připadá na dvě největší ruská města, Moskvu a Petrohrad. V obou z nich zemřelo 98 lidí. Co do počtu mrtvých s covidem-19 tak Moskva zažila svůj nejhorší den od začátku šíření koronaviru.

Podle takzvaného operativního štábu, který denně zveřejňuje koronavirové statistiky, zemřelo od začátku pandemie v Rusku, které má asi 146 milionů obyvatel, 132.064 lidí. Ruský statistický úřad ale jen do konce dubna 2021 napočítal zhruba 270.000 úmrtí spojených s nákazou covidem-19. Do své statistiky totiž zahrnuje i osoby, u nichž se koronavirus prokázal až posmrtně.

Vedení Moskvy nařídilo restauracím a barům, aby od pondělí 28. června obsluhovaly pouze zákazníky, kteří budou mít v telefonu QR kód potvrzující očkování, imunitu po prodělání nemoci či záznam o nedávném negativním testu.

S nárůstem poptávky po očkování, který souvisí také s tím, že několik ruských regionů nařídilo vakcinaci určitého podílu zaměstnanců v různých sférách hospodářství, se některé oblasti potýkají s nedostatkem vakcín. Například ministerstvo zdravotnictví Chabarovského kraje na ruském Dálném východě dnes uvedlo, že muselo očkování ve dvou městech přerušit, informovala agentura Reuters. Výpadek je ale podle ruské prezidentské kanceláře krátkodobý a bude vyřešen v nadcházejících dnech. Kreml upřesnil, že ho zapříčinily problémy se skladováním.

Související

Více souvisejících

Rusko Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

Volodymyr Zelenskyj a Petr Pavel

Ukrajina chce s Českem podepsat novou dohodu, prozradil Zelenskyj

Česko je mezi zeměmi, s nimiž Ukrajina plánuje podepsat nové dohody. Po návratu ze summitu NATO to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Dohody chystá Kyjev také se Slovinskem a Irskem. Zelenskyj také potvrdil, že je na cestě další vojenská pomoc. 

včera

včera

Miroslav Kalousek

Odpudivá propaganda. Kalousek odsoudil reakci europoslance Turka na atentát

Naprostá většina reakcí z Česka i ze světa především odsoudila sobotní atentát na amerického exprezidenta Donalda Trumpa a jakékoliv násilí v politice. Nový český europoslanec Filip Turek (Přísaha a Motoristé) šel dál, za což si vysloužil ostrou kritiku například ze strany exministra financí Miroslava Kalouska. 

včera

Barbora Krejčíková se setkala s princeznami Kate a Charlotte.

Kate předala trofej vítězi Wimbledonu. Mluvila i s českou šampionkou Krejčíkovou

Britská princezna Kate se v neděli dočkala ovací vestoje od publika při mužském finále tenisového Wimbledonu. Šlo o její teprve druhé veřejné vystoupení od konce března, kdy světu oznámila, že jí byla diagnostikována rakovina. S manželkou následníka trůnu se setkala i nová česká wimbledonská šampionka Barbora Krejčíková. 

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Atentát na Trumpa či Fica? Došly argumenty a přichází násilí. Expert pro EZ řekl, co bude dál

Svět se vzpamatovává z dalšího atentátu na důležitou politickou osobnost. Po slovenském premiérovi Robertu Ficovi schytal ránu ze střelné zbraně republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump. Je naživu a v pořádku. Podle bezpečnostního experta Tomáše Řepy z Univerzity obrany v Brně ale dva atentáty v rámci západních demokracií za poslední měsíce mohou znamenat „jedině to, že se společnost dále radikalizuje“.

včera

včera

včera

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Děkuji Bohu, ale nezačnu se bát. Donald Trump opět promluvil

Bývalý americký prezident Donald Trump se v neděli podruhé od atentátu veřejně vyjádřil k tomu, co se stalo. Republikánský prezidentský kandidát poděkoval Bohu a dal najevo, že ani nyní se nezačne bát. Trump se už za pár dní chystá znovu veřejně vystoupit.

včera

včera

včera

včera

Kateřina Siniaková

Na Krejčíkovou ve Wimbledonu navázala Siniaková. S Townsendovou vyhrála turnaj ve čtyřhře

Sobota byla ve Wimbledonu ryze českým dnem. Poté, co ve finále ženského singlu uspěla po Janě Novotné, Petře Kvitové a Markétě Vondroušové jako čtvrtá Češka v historii v éře samostatného státu Barbora Krejčíková, připsal si český tenis ještě ten samý den úspěch i v ženské čtyřhře. Finále turnaje totiž ovládl česko-americký pár Kateřina Siniaková-Taylor Tonwsendová poté, co dvakrát 7:6 porazil kanadsko-novozélandské duo Gabriela Dabrowská-Erin Routliffeová.

včera

včera

včera

Co bude dál? Trumpův kult posílí, míní analytici. Kampaň se změní, ale nikdo neví jak

Spojené státy americké zažily atentát na exprezidenta Donalda Trumpa, který usiluje o návrat do Bílého domu. Co bude dál? Odpovědi na zásadní otázku se v analytických textech věnují přední světová média v čele s americkou CNN a britskou BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy