Zákaz vstupu cizinců na Ukrajinu fakticky přestal platit, upozornil dnes na svém webu list Ukrajinska pravda. Vláda v Kyjevě uzavřela hranice a vyhlásila zákaz na období 28. srpna až 28. září ve snaze zabránit prudkému šíření nákazy novým koronavirem.
Česká republika, na rozdíl od Slovenska, ale opět figuruje v červené části seznamu rizikových zemí. Ten každý týden aktualizuje ukrajinské ministerstvo zdravotnictví.
Konec zákazu potvrdil agentuře Interfax Ukrajina mluvčí pohraniční stráže Andrij Demčenko. "Fakticky tuto noc norma o zákazu vjezdu cizinců do naší země přestala platit. Od nynějška není vstup cizinců zakázán," řekl.
Cestující ze států v červené části seznamu ale musejí po příjezdu strávit 14 dní v izolaci, do 24 hodin se podrobit testu nebo předložit negativní test na koronavirus.
Podmínkou strávení karantény v místě, které si cestovatel sám vybral, bylo povinné nainstalování aplikace pro kontrolu dodržování karantény, kterou je ale možné nahrát pouze na chytré telefony s ukrajinskou SIM kartou. Karanténu lze také nastoupit v zařízeních, která vyčlenila místní samospráva.
Ukrajina za uplynulý den zaznamenala 2671 nových případů nákazy koronavirem a 37 úmrtí, uvedla Ukrajinska pravda s odvoláním na údaje rady národní bezpečnosti a obrany a ministerstva zdravotnictví. Od začátku pandemie se nakazilo nejméně 201.305 Ukrajinců, z nichž 3996 nákaze podlehlo.
Související
EU navrhuje o rok prodloužit ochranu pro ukrajinské uprchlíky. Vyjma těch s brannou povinností
Zelenskyj kvůli diplomatickému sporu s Nawrockým odmítl jet na konferenci o obnově Ukrajiny
Ukrajina , hranice , cestování , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
včera
Norsko drží palce. Princezna je po vážné operaci, promluvila královna
včera
Reprezentace se po vyřazení z MS sype jak domeček z karet. Končí Schick i Holeš
včera
Nečekaná linka v případu ozbrojeného učitele. Nedávno se viděl s předními politiky
Aktualizováno včera
V Česku bylo historicky poprvé přes 41 stupňů. Rekord opět hlásí Doksany
včera
Cizinec napadl nezletilou v hradeckém parku. Dívce pomohli kolemjdoucí
včera
Česko by v NATO měl zastupovat hlavně premiér, míní Zůna
včera
Chuchelská bitka. Před 145 lety se v Praze poprali studenti
včera
Smog se rozšířil do dalších oblastí v Česku. Může za to přízemní ozon
včera
Tropy zpomalily pražské tramvaje. Místy jedou jen desítkou
včera
Babiš povede českou delegaci na summitu NATO, tvrdí Macinka
včera
ANO by suverénně vyhrálo sněmovní volby. Motoristé nadále balancují na hraně
včera
Tropické počasí ukončí bouřky. První udeří už dnes, varoval ČHMÚ
včera
V Kongu se již potvrdilo přes 1200 případů eboly. Přibývá ale i uzdravených
včera
Írán může přestat existovat, varoval Trump po dalším porušení příměří
včera
Přelomový krok britského krále. Karel III. jako první odhalil daňové přiznání
včera
Noční teplotní rekord nepadl. Příští noc bude zřejmě ještě teplejší
27. června 2026 21:58
Operní pěvkyně Pecková přijala výzvu. Chce být senátorkou
27. června 2026 20:21
Dálniční známky se prodávají na nové doméně, upozornilo ministerstvo
27. června 2026 19:04
Zásilkovna od července zavádí novinku. Jde o podávání zásilek
27. června 2026 17:38
Obchody během svátků v červenci. Další řetězec odhalil, zda bude fungovat
Po posledním červnovém víkendu, který právě probíhá, bude následovat první červencový. Bude delší o volný sváteční den v pondělí. Volno ale nebudou mít někteří zaměstnanci v obchodech. Další z tuzemských řetězců totiž oznámil, jak bude mít během červencových svátků otevřeno.
Zdroj: Jan Hrabě