V britských nemocnicích zemřelo dalších 717 pacientů, u nichž se prokázala nákaza koronavirem. Je to méně než v posledních dnech, v neděli země oznámila 737 nových obětí. Celkový počet mrtvých ve Spojeném království nyní činí 11.329, uvedlo dnes tamní ministerstvo zdravotnictví.
Nákaza koronavirem se nově prokázala u 4342 lidí, celková bilance nakažených tím vzrostla na 88.621.
As of 9am 13 April, 367,667 tests have concluded, with 14,506 tests on 12 April. 290,720 people have been tested of which 88,621 tested positive. As of 5pm on 12 April, of those hospitalised in the UK who tested positive for coronavirus, 11,329 have sadly died. pic.twitter.com/AijH4hfOV1
— Department of Health and Social Care (@DHSCgovuk) April 13, 2020
Nejhůře zasaženou částí království je Anglie, v tamních nemocnicích zemřelo 667 pacientů, u kterých testy potvrdily koronavirus. Obětem bylo mezi 17 a 101 lety, u 40 z nich nebylo prokázáno žádné jiné onemocnění.
Británie s výjimkou Severního Irska od sobotního rána za 24 hodin provedla 18.000 testů. Novější údaje nejsou k dispozici. Spojené království je tak podle mluvčího britského premiéra Borise Johnsona na dobré cestě dosáhnout cíle 100.000 testů denně, který si vytyčilo na konec dubna.
Britská vláda dříve čelila kritice kvůli nedostatečnému testování v porovnání se zeměmi jako například Německo. Spolková republika podle serveru worldmeter.info provede na milion obyvatel bezmála 16.000 testů, Británie okolo 5400.
Koronavirem se nakazil i premiér Johnson, který byl v neděli po týdnu propuštěn z nemocnice. Nyní se chce podle mluvčího soustředit na své zdraví a ohledně návratu do práce se bude řídit radami doktorů. Premiérův mluvčí nechtěl spekulovat, kdy Johnson opět v čele země stane. "Z nemocnice byl propuštěn teprve včera," dodal mluvčí. Johnsona po dobu nemoci zastupuje ministr zahraničí Dominic Raab.
24. března 2026 21:01
Sarah Fergusonová řeší dilema. V USA chtějí kvůli Epsteinovi rozhovor i svědectví
Související
Sarah Fergusonová řeší dilema. V USA chtějí kvůli Epsteinovi rozhovor i svědectví
Neponižujte se, vzkazují britští politici králi Karlovi. Nechtějí, aby letěl za Trumpem do USA
Velká Británie , Boris Johnson , Dominic Raab , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 9 minutami
Vražda v Prachaticích objasněna. Cizinec byl opilý
před 1 hodinou
Hořelo v Divadle Komedie. Hasiči evakuovali stovky lidí
před 1 hodinou
Babiš se rozčílil kvůli cenám na benzinkách. Problém má se dvěma firmami
před 2 hodinami
Padlo obvinění v případu vraždy dítěte v Praze. Hrozí výjimečný trest
před 3 hodinami
Náměstek z SPD spojil Mináře s podezřelým z pardubického útoku. Okamura se možná bude omlouvat
před 3 hodinami
Rakušan opět neuspěl ve volbě místopředsedy Sněmovny. Zřejmě naposledy
před 4 hodinami
Ostuda pro český fotbal před baráží. Řeší největší korupční skandál v historii
před 5 hodinami
Fico je vyšetřován pro podezření z vlastizrady, tvrdí slovenský politik
před 6 hodinami
Polsko začne v reakci na válku v Íránu zastropovat ceny paliv a razantně sníží daně, oznámil Tusk
před 7 hodinami
Maduro se vrací před soud. Chce přesvědčit soudce, aby zrušil jeho obžalobu
před 7 hodinami
Kim Čong-un a Alexandr Lukašenko podepsali v Pchjongjangu smlouvu o přátelství
před 8 hodinami
Izrael zlikvidoval velitele íránského námořnictva, který stál za blokádou Hormuzského průlivu
před 9 hodinami
Chladné počasí umocní silný vítr. Meteorologové vydali varování
před 9 hodinami
Írán je šílený národ a vy jste absolutně nic neudělali, naštval se Trump na NATO
před 10 hodinami
AfD má plán, jak uspět ve volbách. Distancuje se od Trumpa
před 11 hodinami
Trump trvá na svém: Írán chce dohodu, i když to popírá. Pokud se nevzdá, rozpoutáme peklo
před 11 hodinami
Mír není na dohled. Cesta k ukončení války mezi USA a Íránem naráží na zásadní překážky
před 12 hodinami
Vance pojede do Maďarska. Osobně podpoří Orbána před volbami
před 15 hodinami
Počasí bude do konce března chladné. Teploty citelně klesnou
včera
Revoluční verdikt: Facebook, Instagram a YouTube škodí zdraví. Způsobují závislost dětí na sociálních sítích
Kalifornská porota vynesla historický rozsudek, který může navždy změnit tvář digitálního světa. Společnosti Meta a YouTube byly shledány vinnými ve všech bodech obžaloby v přelomovém sporu, který je vinil z úmyslného budování závislosti u mladých uživatelů. Podle verdiktu technologičtí giganti postupovali nedbale při návrhu svých platforem, věděli o jejich nebezpečnosti, a přesto uživatele nevarovali, čímž způsobili vážné poškození duševního zdraví žalující strany.
Zdroj: Libor Novák