V Británii přibývá nakažených, vláda přesto počítá s rozvolněním

V Británii nadále přibývá nakažených koronavirem, za poslední den úřady zaznamenaly 22.868 nových infekcí, píše agentura Reuters. Nový britský ministr zdravotnictví Sajid Javid dnes přesto oznámil, že Anglie stále počítá s poslední fází uvolnění 19. července. Pravidla pro vstup britských turistů dnes kvůli narůstajícímu počtu infekcí zpřísnily portugalské a španělské úřady.

Za posledních sedm dní britské laboratoře vyhodnotily 116.287 pozitivních testů, což je oproti předchozímu týdnu 70procentní nárůst, píše zpravodajský server BBC.

Británie dnes ohlásila tři úmrtí v souvislosti s covidem-19. Počet nakažených se v zemi stabilně zvyšuje poslední měsíc, díky rychlé očkovací kampani se však zdá, že počet zemřelých v poměru k nakaženým neroste, píše Reuters. Podle posledních odhadů méně než jedna z tisíce nákaz vede k úmrtí. Na vrcholu druhé vlny na přelomu loňského a letošního roku to byla jedna infekce z 60, uvádí BBC. Denní bilance úmrtí se nadále drží okolo dvaceti a méně, podobně jako v dubnu a v květnu, kdy denně přibývalo okolo 2000 infekcí.

V 67milionové Británii dosud nejméně první dávku očkování obdrželo téměř 44,5 milionu lidí, přes 32,5 milionu už má dávky obě.

I přes zvyšující se počet nakažených ministr zdravotnictví Javid, který byl do funkce uveden o víkendu, "nevidí důvod" pro další odklad uvolnění koronavirových restrikcí. Poslední překážky v návratu k běžnému životu, k němuž patří například plné otevření restaurací a hospod, chtěla britská vláda v Anglii odstranit už 21. června, kvůli epidemické situaci však uvolnění o čtyři týdny odložila. Dodržení červencového data Javid zdůvodnil i tím, že počet zemřelých zůstává "milosrdně nízký".

Opatření vůči Britům však dnes přijalo Portugalsko, které plně neočkovaným návštěvníkům z ostrovní země uložilo po příjezdu 14denní karanténu. Nová pravidla vydrží nejméně do 11. července. Britové v Portugalsku tvoří jednu z největších turistických skupin; britské úřady však tento měsíc Portugalsko umístily na seznam zemí, ze kterých je po návratu nutná desetidenní izolace. Na stejném seznamu je v Británii převážná většina evropských zemí včetně ČR.

Do Španělska mohli Britové bez omezení od 20. května, kdy se jihoevropská země rozhodla zrušit nutnost předložit negativní PCR test. Nyní se turisté ze Spojeného království musí prokázat negativním testem nebo očkováním. Nová pravidla budou zveřejněná v úředním věstníku v úterý a v platnost vstoupí o 72 hodin později, uvedla španělská ministryně zahraničí Arancha Gonzálezová.

Související

Hokej, ilustrační fotografie.

Policie zatkla protihráče, jehož brusle fatálně zasáhla hokejistu Johnsona

Britská policie v úterý zatkla muže v případu říjnového tragického úmrtí hokejisty Adama Johnsona pro podezření ze zabití. Podezřelý zůstává ve vazbě, zjevně jde o obránce Matta Petgravea, který bruslí způsobil Johnsonovi fatální zranění v oblasti krku. Policie už dříve uvedla, že se nešťastnou událostí zabývá. Zdůraznila, že jde o standardní postup.

Více souvisejících

Velká Británie Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 41 minutami

před 1 hodinou

Hamas staví své politické zájmy nad zájmy civilního obyvatelstva v pásmu Gazy, za které je odpovědný. Akce Hamasu zbavují Gazany jejich práv a základních potřeb. (zdroj: IDF)

Izrael varoval Česko a další státy před aktivitami Hamásu

Izrael varoval lídry několika evropských zemí včetně Česka před sítí agentů Hamásu v Evropě. Upozornil na to Jerusalem Post s tím, že varování obdržely i Belgie, Británie, Nizozemí, Švédsko, Itálie, Maďarsko, Německo či Evropská unie.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

důchody

Budeme mít někdy konečně důchodovou reformu? Vyhlídky kvůli neschopnosti či lenosti nejsou růžové

Mezi doslova okřídlené citáty světa patří ten, který definuje charakter člověka. Pokud prý chceme poznat, jaký ten člověk je, máme mu dát moc. Žijeme ale v zemi, kde neustálé testování charakteru politiků moc nikam nevede. Takže se z toho ani nedá dobře odvodit to, jestli třeba kvůli neschopnosti či neochotě zavést změny v jednom z nejdůležitějších systému státu, totiž penzijním, jsou všichni politici líní nebo neschopní. 

před 3 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Klíčové chyby při zakládání SRO a jak se jim vyhnout

Samostatně založená společnost s ručením omezeným (SRO) je v České republice jednou z nejběžnějších forem podnikání. Tento právní subjekt je oblíbený pro svou relativní jednoduchost a omezení osobní odpovědnosti majitelů. Nicméně, jaké problémy mohou vzniknout při založení SRO a jak se jim vyhnout? Pokusíme se prozkoumat klíčové problémy a poskytnout tipy, jak se s nimi vypořádat.

včera

včera

včera

včera

včera

Putin maskuje zvěrstva, reaguje Lotyšsko na jeho slova o "prasáctví"

Lotyšský prezident Edgars Rinkevičs označil hrozby ruského prezidenta za pokus o zastrašování a snahu zamaskovat ruská "zvěrstva" na Ukrajině. Vladimir Putin kritizoval zacházení s ruskojazyčnými občany v Lotyšsku a naznačil, že země by mohla čelit negativním následkům.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy