V Británii se za měsíc počet nakažených mutací delta zvýšil čtyřikrát

V Británii se nakažlivější mutace koronaviru nazvaná delta šíří stále rychleji, za měsíc přibylo prokázaných případů této infekce čtyřikrát. Informovala o tom dnes vládní zdravotní agentura Public Health England (PHE).

Denní bilance nakažených koronavirem jsou nyní ve Spojeném království nejvyšší od konce ledna a vláda podle listu The Independent zvažuje, že v případě nepříznivého vývoje na zimní období znovu zavede restrikce včetně povinného nošení roušek.

Podle PHE zatím laboratoře prokázaly celkem přes 160.000 případů nákazy mutací delta, kterou vědci poprvé odhalili v Indii. Za týden přibylo přes 50.000 infikovaných touto mutací viru SARS-CoV-2.

Britské ministerstvo zdravotnictví dnes uvedlo, že za posledních 24 hodin mělo pozitivní test na koronavirus něco přes 27.000 lidí, 27 nemocných covidu-19 podlehlo. O den dříve bylo nakažených skoro 28.000 a úmrtí 22.

Naposledy byla čísla takto vysoká koncem ledna, odborníci ale upozorňují, že tehdy denně umírala více než tisícovka lidí. Množství vážně nemocných podle nich kleslo díky očkování. Zatímco nyní končí smrtí zhruba jeden z tisíce potvrzených případů, v zimě to byl jeden ze 60, uvedla stanice BBC. Nízký teď zůstává i počet hospitalizovaných pacientů s těžkým průběhem nemoci.

V Británii, která má 66 milionů obyvatel, už alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu-19 dostalo přes 45 milionů lidí, 33,2 milionu z nich už má obě dávky očkování.

Související

Více souvisejících

Velká Británie Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy