V Británii zemřelo dalších 412 lidí nakažených koronavirem

V Británii za uplynulých 24 hodin zemřelo s covidem-19 dalších 412 lidí. Na twitteru o tom dnes informovalo místní ministerstvo zdravotnictví. Podle specializovaného vládního webu je denní přírůstek mrtvých nejvyšší za poslední týden. Celkem s nemocí, kterou způsobuje koronavirus SARS-CoV-2, zemřelo v Británii již 37.460 lidí.

Ilustrační foto
doporučujeme

V Anglii a Skotsku začnou ve čtvrtek fungovat systémy masivního testování a hledání kontaktů nakažených.

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem za uplynulých 24 hodin vzrostl zhruba o dva tisíce, tedy přibližně stejně jako předchozí den. Celkem testy v Británii nákazu odhalily u 267.240 lidí. Britští zdravotníci od počátku epidemie provedli již téměř 3,8 milionu testů. Některé lidi ovšem testovali i několikrát.

V úterý britský statistický úřad ONS vedl, že podle jeho dat počet osob, které v Anglii a Walesu zemřely s covidem-19, překročil hranici 42.000. Podle agentury Reuters tak po započtení dat ze Skotska a Severního Irska celková bilance činí již více než 47.000 obětí.

Oficiální bilance ministerstva zdravotnictví zahrnuje jen případy úmrtí, kde byla nákaza koronavirem laboratorně potvrzena. Británie je zemí s nejvyšším počtem mrtvých s covidem-19 v Evropě.

Premiér Boris Johnson dnes oznámil, že od čtvrtka začne v Anglii fungovat nový systém, jehož úkolem bude masivně testovat lidi na koronavirus a pátrat po těch, s nimiž byli nakažení v kontaktu. Tito lidé budou muset na 14 dní do karantény. V návaznosti na spuštění systému, na jehož fungování se má podílet 25.000 specialistů, chce britská vláda rozhodnout o dalším uvolňování opatření přijatých v boji s koronavirem.

Součástí systému bude podle ministra zdravotnictví Matta Hancocka také mobilní aplikace, která se nyní testuje na ostrově Wight v jižní Anglii. Kdy se začne aplikace používat, ale ministr neupřesnil.

Podobné systémy jako Anglie chystají také Skotsko a Wales, přičemž Skotsko jej rovněž spustí ve čtvrtek. V Severním Irsku už systém funguje.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Začne se šetřit? Politici roztáčejí rozpočtovou hysterii, píše prestižní…

15.07.2020 12:00 NÁZOR - Rekordní rozpočtové deficity udržují ekonomiku během koronavirové krize doslova na…

Trump tvrdí, že přiměl Londýn ukončit spolupráci s Huawei. Britský ministr…

15.07.2020 11:56 Americký prezident Donald Trump prohlásil, že to byl on, kdo přivedl britského premiéra Borise…

Počet nově nakažených v Rusku je pod 6500, zemřelo dalších 156 lidí

15.07.2020 11:21 V Rusku se v úterý proti pondělí sice mírně zvýšil denní přírůstek potvrzených nových případů…

Banksy v boji s koronavirem: Krysy v londýnském metru vyzývaly k nošení…

15.07.2020 10:44 Obrázky krys, které britský streetartový umělec a aktivista Banksy nedávno nastříkal na stěny…

Související:

Právě se děje

Další zprávy