V Rusku opět padl rekord v počtu úmrtí souvisejích s covidem

V Rusku ve středu zemřelo 1195 lidí s nemocí covid-19, což je nejvyšší denní přírůstek od začátku pandemie. Za uplynulých 24 hodin také přibylo 40.217 nově potvrzených případů nákazy koronavirem, který covidové onemocnění způsobuje. Informoval o tom dnes vládní krizový štáb.

Zemřelých pacientů s covidem bylo ve středu už desátý den v řadě přes 1000. Třetí den po sobě také padl rekordní přírůstek těchto úmrtí. V pondělí jich v Rusku zaznamenali 1178 a v úterý 1189. Krizový štáb k dnešku eviduje od začátku pandemie celkem 243.255 obětí koronavirové infekce. Ruský statistický úřad však registruje téměř dvojnásobek zemřelých.

Od pátku se denní počty osob infikovaných koronavirem drží nad 40.000 s výjimkou pondělí, kdy potvrzených případů nákazy přibylo 39.000. Dosud nejvyšší počet 40.993 infikovaných za 24 hodin úřady zaznamenaly v sobotu. Množství potvrzených případů nákazy od začátku pandemie se v zemi zhruba se 146 miliony obyvatel k dnešku přiblížilo k hranici 8,7 milionu.

V Rusku nadále zůstávají vysoké denní přírůstky úmrtí i infikovaných, přestože úřady kvůli trvající vážné epidemické situaci obnovují některá protikoronavirová opatření. V celé zemi navíc v pondělí začal týden pracovního volna, některé vážně postižené oblasti už ale daly na vědomí, že "koronavirovou dovolenou" ještě o týden prodlouží.

Související

Více souvisejících

Rusko Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 21 minutami

Aktualizováno před 54 minutami

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Andrzej Duda

Duda podepsal vznik komise, která vyšetří vliv Ruska v Polsku

Polský prezident Andrzej Duda v pondělí podepsal zákon ustavující vyšetřovací komisi, která se má zabývat ruským vlivem v zemi mezi lety 2007 až 2022. Polsko patří k největším podporovatelům Ukrajiny, kterou Rusko napadlo na konci loňského února.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Recep Tayyip Erdoğan

Turci dali přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, píše tisk

Ačkoliv tyto volby byly pro tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana největším ohrožením pro pokračování jeho dvacetileté hegemonie, znovu se potvrdilo, že je nejvýznamnějším lídrem Turecka od dob zakladatele republiky Mustafy Kemala Atatürka. Turci dali opět přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, navzdory potlačování svobody slova a zavírání novinářů a politických oponentů do vězení za Erdoganovy vlády. Jediné, co nemá Erdogan zcela pod kontrolou, je ekonomika, shodly se komentáře několika evropských médií.

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehody na D1 i D2. Obě dálnice ve směru na Brno stály

Začátek týdne v Brně a jeho okolí se neobešel bez dopravních komplikací. Ve směru do jihomoravské metropole stály kvůli nehodám dálnice D1 i D2. Na obou místech zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy