V Rusku zemřelo za den 737 lidí s nákazou, to je maximum od začátku pandemie

Rusko znovu oznámilo nejvyšší denní přírůstek zemřelých s covidem-19. Za posledních 24 hodin eviduje v souvislosti s touto chorobou dalších 737 úmrtí, což je nejvíce od vypuknutí pandemie, uvedly dnes tiskové agentury s odvoláním na federální operativní štáb. Je to poprvé, co počet mrtvých překročil za den 700, poznamenal list Kommersant.

Operativní štáb rovněž informoval o 23.378 nově prokázaných případech koronavirové nákazy.

Denní přírůstky zemřelých v souvislosti s covidem-19 v Rusku v posledních dnech rostou a počty lidí, u kterých testy každý den prokáží infekci, se drží nad 20.000 případy. Úřady zhoršení epidemické situace přičítají mimo jiné šíření nakažlivější mutace delta a nízké proočkovanosti obyvatelstva.

Kvůli prudkému nárůstu případů koronaviru už přes 20 ruských regionu, tedy přibližně čtvrtina, zavedlo povinné očkování pro určité kategorie obyvatel, poznamenal dnes list Kommersant. Některé regiony v poslední době rovněž zpřísnily opatření proti šíření koronaviru, Kreml nicméně kvůli zachování křehké ekonomiky v chodu zatím odmítá celostátní uzávěru.

Celkem se v zemi s přibližně 146 miliony obyvatel prokazatelně infikovalo více než 5,6 milionu lidí. Zemřelo podle operativního štábu 139.316 osob, které se koronavirem nakazily. Ruský statistický úřad, jenž do svých statistik zahrnuje i lidi, u nichž se virus prokázal až posmrtně, ke konci letošního dubna evidoval na 270.000 úmrtí spojených s covidem-19.

Související

Více souvisejících

Rusko Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 38 minutami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Aktualizováno před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Kupka s Početím je novým rekordmanem českých aukčních síní

Česko má nový nejdražší vydražený obraz v dějinách země. Olejomalba Františka Kupky nazvaná Conception/Danae (Početí) se v neděli v Praze prodala za 115 milionů korun. S aukční přirážkou dosáhne finální cena částky 126,5 milionu korun.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy