Velká Británie hlásí nejvíce nových případů koronaviru od února

V Británii za poslední den přibylo 18.270 nových případů nákazy koronavirem, což je nejvíce od 5. února. Zemřelo 23 lidí. Dnes o tom informovala agentura Reuters s odvoláním na oficiální statistiky. O den dříve přibylo 15.810 nově infikovaných. Mírný nárůst údajů v každodenní koronavirové statistice hlásí také Itálie.

V Británii za poslední měsíc šíření nákazy zrychluje, země se potýká s variantou delta, která byla poprvé zachycena v Indii. Reuters ale podotýká, že mrtvých zřejmě díky rozsáhlé očkovací kampani přibývá poměrně pomalu, denně jich je okolo dvaceti nebo i méně.

V Británii, která má 66,7 milionu obyvatel, první dávku vakcíny proti covidu-19 dostalo 83,7 procenta dospělých, obě dávky má 61,2 procenta dospělé populace.

V Itálii podle dnešních údajů nově za den přibylo 838 nakažených. O den dříve jich bylo 753. Zemřelo dalších 40 pacientů s koronavirovou infekcí. Celková smrtelná bilance v této jihoevropské zemi s přibližně 60 miliony obyvatel vzrostla na 127.458. To je v absolutních číslech druhý nejvyšší počet v Evropě po Británii, která podle americké Univerzity Johnse Hopkinse eviduje 128.330 smrtelných případů.

Související

Princezna Diana (foto: Gegodeju)

Princezně Dianě bude věnována nová kniha. Napsal ji její bratr

Již 29 let uplyne na konci srpna od tragického úmrtí britské princezny Diany při dopravní nehodě ve francouzské Paříži. Navzdory tomu stále prahnou novináři po informacích o události, která otřásla celým světem. Bratr zesnulé Diany se nyní rozhodl prolomit mlčení.

Více souvisejících

Velká Británie Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

Ovoce, ilustrační fotografie.

U paprik či citrusů se skrývá nebezpečí. Kontroly odhalily i obávaného škůdce

Za prvních šest měsíců letošního roku zaznamenali inspektoři Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) 21 případů výskytu živých škůdců v zásilkách dovezených ze zemí mimo Evropskou unii. Nejčastěji se jednalo o zásilky ovoce a zeleniny, například manga, citrusů, papáji nebo paprik, zjištěny byly rovněž zásilky s nevyhovujícím osivem, dřeviny napadené hmyzem a nevyhovující dřevo. Opět mezi nimi nechyběl v Evropě obávaný invazní škůdce Bactrocera dorsalis.

včera

včera

včera

včera

včera

Mona Lisa

Skandál v Louvru. Před 115 lety byla ukradena Mona Lisa

Přesně před 115 lety, 21. srpna roku 1911, došlo ve slavném pařížském muzeu Louvre ke skandální krádeži. Odcizeno totiž bylo jedno z nejvzácnějších děl: Mona Lisa. Obraz renesančního mistra Leonarda da Vinci byl dlouho nezvěstný, než se znovu vrátil do galerie.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

22. srpna 2026 21:57

22. srpna 2026 21:09

Fotbal, ilustrační fotografie.

Prohra v Bělehradě byla poslední kapkou. Plzeň se rozloučila s trenérem Hyským

První trenérská změna v nové sezóně tuzemské fotbalové nejvyšší soutěži se uskutečnila v Plzni. Po nevýrazných výkonech z úvodních ligových kol a především po prohře 0:3 v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy na hřišti Crvene Zvezdy Bělehrad došla trpělivost tamnímu vedení, které odvolalo kouče Martina Hyského. Ten byl právě od začátku nového ročníku 2026/27 pod neustálým tlakem a bylo tak jen otázkou času, kdy k odvolání dojde. 

22. srpna 2026 20:14

Ministerstvo reaguje na útoky na pracovníky OSPOD. Podává trestní oznámení

Ministerstvo práce a sociálních věcí se rozhodlo podat trestní oznámení kvůli příspěvkům, v nichž se kritika systému sociálně-právní ochrany dětí mění v osobní útoky, veřejné dehonestování nebo výroky, které mohou u konkrétních pracovníků vyvolat obavy o jejich bezpečnost. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy