Velká Británie hlásí nejvíce nových případů koronaviru od února

V Británii za poslední den přibylo 18.270 nových případů nákazy koronavirem, což je nejvíce od 5. února. Zemřelo 23 lidí. Dnes o tom informovala agentura Reuters s odvoláním na oficiální statistiky. O den dříve přibylo 15.810 nově infikovaných. Mírný nárůst údajů v každodenní koronavirové statistice hlásí také Itálie.

V Británii za poslední měsíc šíření nákazy zrychluje, země se potýká s variantou delta, která byla poprvé zachycena v Indii. Reuters ale podotýká, že mrtvých zřejmě díky rozsáhlé očkovací kampani přibývá poměrně pomalu, denně jich je okolo dvaceti nebo i méně.

V Británii, která má 66,7 milionu obyvatel, první dávku vakcíny proti covidu-19 dostalo 83,7 procenta dospělých, obě dávky má 61,2 procenta dospělé populace.

V Itálii podle dnešních údajů nově za den přibylo 838 nakažených. O den dříve jich bylo 753. Zemřelo dalších 40 pacientů s koronavirovou infekcí. Celková smrtelná bilance v této jihoevropské zemi s přibližně 60 miliony obyvatel vzrostla na 127.458. To je v absolutních číslech druhý nejvyšší počet v Evropě po Británii, která podle americké Univerzity Johnse Hopkinse eviduje 128.330 smrtelných případů.

Související

Více souvisejících

Velká Británie Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

před 14 hodinami

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy