Británie dnes jako první evropská země překročila hranici 50.000 mrtvých s covidem-19, píše agentura AFP. Toto číslo již překonaly USA, Brazílie, Indie a Mexiko. V Itálii počet nemocných s koronavirem od začátku epidemie překročil jeden milion nakažených. Ve Francii dnes výrazně stoupl počet nových případů koronaviru a zemřelo 328 osob, informovala agentura Reuters.
Britská vláda dnes oznámila 595 úmrtí lidí, kteří měli v předchozích 28 dnech pozitivní test na koronavirus. Jde o nejvyšší denní přírůstek od 12. května, kdy úřady ohlásily 614 mrtvých, a je to také nárůst proti předchozím dnům. Celkem v Británii podle Reuters zemřelo s koronavirem už 50.365 osob.
Americká Univerzita Johnse Hopkinse (JHU), která vývoj pandemie celosvětově sleduje, zatím stále uvádí údaj 49.862 mrtvých. V Británii mělo za poslední den pozitivní test na koronavirus 22.950 osob, v úterý to bylo 20.412 lidí.
V Itálii za poslední den zemřelo dalších 623 lidí v souvislosti s nákazou koronavirem SARS-CoV-2, o 43 osob více než v úterý a nejvíce od dubna. Počet nově nakažených v Itálii mírně klesl, ve středu to bylo 32.961, o dva tisíce méně než v úterý. Země se tak ovšem přehoupla přes hranici jednoho milionu nakažených.
Ve Francii se za posledních 24 hodin potvrdilo dalších 35.879 případů nákazy koronavirem, v úterý to bylo 22.180 osob. V minulém týdnu byl počet nových případů ještě výrazně vyšší. Ve francouzských nemocnicích leží 31.946 pacientů s covidem, 4803 z nich na jednotkách intenzivní péče. Za poslední den zemřelo ve Francii 328 osob s covidem-19, v úterý to bylo 1220 lidí. Celkový počet obětí ve Francii od začátku pandemie je 42.535 osob.
Související
Velikonoční mši vynechají dcery bývalého prince Andrewa. Rodina je ale nezavrhuje
Londýn svolává zástupce 35 zemí. Na krizovém summitu bude řešit znovuotevření Hormuzského průlivu
Velká Británie , Itálie , Francie , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 39 minutami
Trump není mužem svého slova. Ultimátum pro Írán se opakovaně prodlužuje
před 1 hodinou
Rajchl se nabídl, že pojede do Ruska vyjednávat o ropě a plynu
před 2 hodinami
Planý poplach v Praze. Důvodem bylo zavazadlo s nářadím
před 3 hodinami
Pákistán chce zprostředkovat mír v Íránu. Návrh dohody je na stole
před 3 hodinami
Otevírací doba obchodů dnes podléhá zákonu. V květnu se to zopakuje
před 4 hodinami
Jihokorejský prezident se omluvil KLDR za dronový incident z ledna
před 5 hodinami
Další dva podezřelí v pardubickém případu. Jednoho vypátrali v Bulharsku
před 5 hodinami
Írán varoval Trumpa i Netanjahu před útoky na civilní cíle
před 7 hodinami
Počasí se dnes zkazí. Po letní neděli přijde teplotní propad
včera
Jak se americké armádě podařilo zachránit ztraceného letce? Na povrch vyplouvají první detaily
včera
Írán má čas do úterý večer. Trump stanovil přesný čas ultimáta, Teherán poslal ráznou odpověď
včera
Opravdu jde o terorismus? Výbušniny u plynovodu mohou být zinscenované, aby pomohly Orbánovi, míní experti
včera
USA mohou zítra uzavřít dohodu s Íránem, tvrdí Trump. Teherán řekl, za jakých okolností otevře Hormuzský průliv
včera
Trump ztratil nervy: Otevřete ten zas***** průliv, vy šílení parchanti, nebo budete žít v pekle, nadává Íránu
včera
U plynovodu na srbsko-maďarských hranicích našli výbušniny. Zasahují vrtulníky i pyrotechnici, Orbán svolal Radu obrany
včera
OBRAZEM: Takhle Zemi 50 let nikdo neviděl. Z mise Artemis dorazily i první snímky odvrácené strany Měsíce
včera
Začátek Orbánova konce? Magyar zacílil na mladé voliče, ti touží po svobodné zemi
včera
Macinka Pavla na summit NATO nepustí. Pojede tam s Babišem a Zůnou
včera
Ovládli jsme Luhanskou oblast, opakuje stále dokola Rusko. Podle expertů i Kyjeva je to aprílový žert
včera
Slovensko žádá Evropskou unii, aby obnovila dialog s Ruskem
Slovenský premiér Robert Fico vyzval Evropskou unii k ukončení sankcí na dovoz ruské ropy a plynu. Podle jeho vyjádření by tento krok pomohl vyřešit prohlubující se energetickou krizi, která souvisí s probíhající válkou v Íránu. Fico své stanovisko zveřejnil po telefonátu s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, přičemž oba lídři patří v rámci EU k těm, kteří s Moskvou nadále udržují vztahy.
Zdroj: Libor Novák