Zelenskyj: Nejtvrdší boje se odehrávají u Bachmutu na východě Ukrajiny

Nejtvrdší boje se odehrávají u obce Bachmut na východě Ukrajiny. Právě tam je nejvíce vidět šílenství ruského velení. Ve svém pravidelném večerním videoprojevu to uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

"Situace na frontě se výrazně nezměnila. Nejtěžší boje v Doněcké oblasti se odehrávají ve směru na Bachmut a Avdijivku. Tam je nyní nejvíce vidět šílenství ruského vedení. Den za dnem, dlouhé měsíce tam vozí lidi na smrt. Koncentrují tam maximální sílu dělostřeleckých úderů," prohlásil Zelenskyj.

Bitva o strategické město Bachmut v Doněcké oblasti patří k nejdelším v dosavadní válce na Ukrajině, ruské a ukrajinské síly o něj svádějí intenzivní boje po více než dva měsíce. Bachmut se nachází na hlavním silničním tahu do měst Kramatorsk a Slovjansk.

Poradce ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovyč již dříve uvedl, že za pouhý jeden konkrétní den například Rusové na Bachmut zaútočili osmkrát jen za dopoledne a vždycky byl jejich útok odražen.

Zelenskyj ve svém videoposelství nezmínil, co se děje v jihoukrajinském Chersonu, který drží ruské okupační síly. Ukrajinská armáda uvedla, že v oblasti očekává tvrdé boje. Jak nicméně prezident dodal, obecně se ukrajinským vojákům "daří posilovat pozice po celé frontové linii a snižovat schopnosti útočníků".

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině Volodymyr Zelenskyj (Ukrajina)

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

včera

včera

Olaf Scholz

Německem hýbe kauza Taurus. Rusko zveřejnilo odposlechy z tajné armádní schůzky

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

včera

včera

včera

včera

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

včera

včera

Bytovým domem v Petrohradě otřásl výbuch. Zřejmě šlo o útok Ukrajinců

V obytném domě v ruském městě Petrohrad došlo v sobotu ráno k výbuchu. Jak informovala místní média, budovu před tím pravděpodobně zasáhl dron. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy