Extrémní počasí řádilo v USA. Tornáda připravila o život i dítě

Nejméně šest lidí v sobotu nepřežilo extrémní počasí v americkém státě Tennessee, kterým se prohnaly tornáda a silné bouře. Bilance ještě nemusí být konečná. Mezi oběťmi je pět dospělých osob a jedno dítě. 

Tři mrtví jsou hlášeni z Madisonu, který se nachází severně od Nashvillu. Úřady v okresu Montgomery potvrdily rovněž tři oběti, mezi nimiž je i dítě, informovala CNN. Dalších nejméně 23 lidí utrpělo zranění.

Záchranáři stále pokračují v pátrací a záchranné akci, aby zjistili, zdali si událost nevyžádala další oběti či zraněné. "Je to smutný den pro naši komunitu. Modlíme si za ty, kteří utrpěli zranění, přišli o své blízké či domov," uvedl zástupce místní správy Wes Golden. 

S extrémním počasím se v sobotu potýkal velký pás území na východě Spojených států amerických až k hranici s Kanadou. Úřady předem apelovaly na řidiče, aby nevyjížděli. Američtí meteorologové potvrdili dvě tornáda, která popsali jako velká a nebezpečná. 

Tornádo je silně rotující vír, který se během své existence alespoň jednou dotkne zemského povrchu a je dostatečně silný, aby na něm mohl způsobit velké škody. V Česku udeřilo to nejhorší před dvěma lety, konkrétně 24. června 2021, na Břeclavsku a Hodonínsku. Vyžádalo si šest lidských životů, stovky zraněných a miliardové škody.

Související

Rusko, Kreml

USA po smrti Navalného uvalí na Rusko další sankce

Ve světle nedávného úmrtí ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného Spojené státy plánují v pátek, v předvečer druhého výročí ruské invaze na Ukrajinu, oznámit zavedení nových sankcí vůči Rusku. Tuto informaci zveřejnil v úterý Bílý dům.

Více souvisejících

USA (Spojené státy americké) Tornádo Počasí

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy