V noci na čtvrtek došlo k silným explozím po dronovém útoku nedaleko města Jevpatorija na anektovaném Krymském poloostrově. Informoval o tom server Ukrajinska pravda.
Podle opozičního kanálu Crimeanwind na platformě Telegram pravděpodobně došlo k útoku na ruskou protivzdušnou základnu mezi městskými částmi Moločnoje a Ujutnoje.
Ruská armáda zatím útok nepotvrdila, ale uvedla, že během noci bylo sestřeleno celkem 11 dronů pomocí protivzdušné obrany.
Místní obyvatelé zaznamenali v noci na čtvrtek exploze u Jevpatorije. Na fotkách a video záznamech je vidět plameny a kouř stoupající do výšky.
"Ulicemi projíždějí sanitky a záchranáři. Místní obyvatelé tvrdí, že v oblasti, kde byl slyšet výbuch, je rozmístěna vojenská jednotka č. 85683," uvedl krymský telegramový kanál Suspilne.
Krymský telegramový kanál ChP Sevastopol [Emergencies Sevastopol] informoval o čtyřech silných explozích. Zatím ale není jasné, zda jde o výbuchy, o kterých hovoří místní obyvatelé psali, nebo zda jsou nové.
Jevpatorija je přístavní lázeňské město ležící na západním pobřeží Krymského poloostrova, který podle mezinárodního práva stále náleží Ukrajině, ale byl anektován Ruskem od roku 2014.
Mluvčí velitelství jižního uskupení ukrajinských sil Natalije Humenuková upřesnila, že v okolí tohoto města se nachází několik armádních objektů, které jsou považovány za legitimní vojenské cíle.
Podle ruské strany se terčem dronů stala i hlídkovací loď Sergej Kotov, která patří do ruské černomořské flotily. Ruské ministerstvo obrany tvrdilo, že útok na tuto loď byl neúspěšný a podařilo se zničit celkem pět dronů.
Související
Ovládli jsme Luhanskou oblast, opakuje stále dokola Rusko. Podle expertů i Kyjeva je to aprílový žert
Jako z filmu Terminátor. Frontovou linii na Ukrajině začínají ovládat drony a roboti
Aktuálně se děje
před 46 minutami
Pravda o projevech změny klimatu v Česku. Nejde jen o rostoucí teploty
před 1 hodinou
Žena spáchala atentát. Před sto lety chtěla zabít Mussoliniho
před 2 hodinami
Ministerstvo výrazně snížilo cenový strop na pohonné hmoty
před 3 hodinami
USA z NATO nemohou jen tak vystoupit, připomíná americký senátor. Trump k rozvázání smlouvy nemá pravomoci
před 3 hodinami
Pavel: Trump v posledních týdnech poškodil důvěryhodnost NATO více, než Putin za celé roky
před 4 hodinami
Strop na pohonné hmoty s cenami zatím příliš nepohnul. Analytik prozradil, jaký očekává další vývoj
před 5 hodinami
Pokud nedodržíte dohodu, zahájíme vojenskou akci, jakou svět dosud neviděl, vzkázal Trump Íránu
před 6 hodinami
USA nejsou jediné, kdo kvůli příměří nešetří sebechválou. Skutečný vítěz ale leží jinde
před 7 hodinami
Vance v Budapešti po boku Orbána popřel, že se Spojené státy míchají do maďarských voleb
před 8 hodinami
Zelenskyj: Washington záměrně ignoruje důkazy o tom, že Moskva aktivně pomáhá Íránu
před 9 hodinami
Trumpova propaganda jede na plné obrátky. Hegseth označil křehké příměří s Íránem za historické a drtivé vítězství
před 9 hodinami
Odešla atletická legenda. Zemřel diskař Imrich Bugár
před 9 hodinami
Rutte se setkal s Trumpem. Odmítl říct, jestli USA chtějí vystoupit z NATO
před 11 hodinami
Počasí do konce týdne: Bude ještě mrznout, přidají se i deště
včera
Írán nepochopil, že Libanonu se příměří netýká, prohlásil Vance. Izrael by se ale podle něj mohl zklidnit
včera
Trump pohrozil uvalením padesátiprocentních cel na zemi, která bude dodávat zbraně Íránu
včera
Pojedu v čele české delegace na summit NATO, oznámil Pavel
včera
Írán opět zavřel Hormuzský průliv, tentokrát kvůli Libanonu. Ten ale nebyl součástí dohody, varuje Trump
včera
Předvolební průzkumy v Maďarsku: Očekává se historický zlom a drtivé vítězství opozice
včera
Evropa se hádá kvůli Orbánovi. Kreml se pustil do EU, Německo argumentuje Vancem
Do mezinárodní debaty o maďarských volbách se vložilo Rusko, které podpořilo tvrzení amerického viceprezidenta JD Vance o vnějším zasahování do volebního procesu. Kreml se ztotožnil s názorem, že v rámci Evropské unie existují silné tlaky namířené proti znovuzvolení Viktora Orbána. Podle Moskvy se Brusel snaží aktivně pomáhat politickým rivalům současného maďarského premiéra.
Zdroj: Libor Novák