Lavrov obvinil Izrael z „oslavování nacismu“, a dostal ráznou odpověď

Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo Izrael z účasti na „glorifikaci nacismu“. Izrael mu v reakci na to odpověděl, že nikdo nebude kázat státu Izrael, co má a nemá. 

Na reakci mluvčího izraelského ministerstva zahraničí Liora Hayata na twitteru upozornila Ukrajinska Pravda.

"Nedochází k žádné změně v izraelské politice, která absolutně odmítá a staví se proti oslavování zločinců, kteří spolupracovali s nacisty při vraždění Židů," napsal mluvčí. 

"Žádná strana nebude kázat Státu Izrael, izraelskému ministerstvu zahraničních věcí a jeho emisarům o důležitosti uchování památky holocaustu a války překrucováním historie," dodal. 

Podle izraelského velvyslance na Ukrajině Mykhaila Brodského je chybné podmiňovat podporu a pomoc Ukrajině na základě toho, zda přestane přejmenovávat ulice nebo nazývat postavy jako Bandera nebo Melnyk hrdiny. Brodsky dále zdůraznil, že pokud se podíváme na věci realisticky, takové změny se jistě nestanou.

Tisková mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace Marie Zacharová reagovala na výroky Mykhaila Brodského následujícím sdělením: "Pokud se Kyjev podle Mykhaila Brodského domnívá, že má právo na takové hrdiny a identitu, pak se jedná o záležitost ministerstva zahraničních věcí Izraele. Nicméně, nikdo nemá automaticky nárok na takové hrdiny."

V duchu ruské propagandy nazvala Banderu a Melnyka „plodem pekla“, „ostudou lidu Ukrajiny“ a dodala, že „toto je oslava nacismu“.

Související

Více souvisejících

Izrael holocaust Rusko Sergej Lavrov

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 47 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 7 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

včera

včera

Olaf Scholz

Německem hýbe kauza Taurus. Rusko zveřejnilo odposlechy z tajné armádní schůzky

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely. 

včera

včera

včera

včera

Modul SLIM je ve spánkovém režimu. JAXA ho chce oživit až za měsíc

Japonský přistávací modul SLIM, který na Měsíci překvapivě přežil mrazivou čtrnáctidenní lunární noc, byl opět uveden do tvz. spánkového režimu. V pátek o tom na síti X informovala Japonská agentura pro výzkum vesmíru (JAXA).

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy