Na Ukrajině zahynul bývalý příslušník amerických speciálních jednotek Navy SEAL

Na Ukrajině padl bývalý příslušník speciálních jednotek amerického námořnictva Navy SEAL. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na americké činitele. Podle dostupných informací jde o šestého Američana zabitého ve válce na Ukrajině.

Daniel W. Swift byl bývalý příslušník Navy SEAL. V oficiálních záznamech je veden jako dezertovaný od března roku 2019. Americké námořnictvo nechtělo spekulovat, proč byl jeho bývalý příslušník na Ukrajině. Potvrdilo však, že Swift byl zabit ve středu. Podle časopisu Time byl námořník pocházející ze státu Oregon oceněn za účast na misích v Iráku či Afghánistánu.

Podle údajů amerického ministerstva zahraničí a zpráv od jednotlivých rodin v bojích na Ukrajině zahynulo nejméně pět dalších Američanů. Americká vláda odrazuje občany od zapojení do bojů na Ukrajině v obavě, že by je ruské síly mohly zajmout a držet jako rukojmí.

Během prvních týdnů války podle AP kontaktovalo ukrajinské velvyslanectví ve Washingtonu nejméně 6000 lidí žádajících informace, jak se stát dobrovolníkem bojujícím na straně Ukrajiny. Polovina potenciálních dobrovolníků byla rychle odmítnuta kvůli chybějícím vojenským zkušenostem, záznamům v rejstříku trestů nebo nezpůsobilosti k službě, sdělil loni ukrajinský vojenský přidělenec.

K jednotkám zahraničních bojovníků podporujících Kyjev se připojil neznámý počet Američanů. Další působí u humanitárních a lidskoprávních organizací.

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině Americká armáda (U.S. Navy) Daniel W. Swift

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy