Nechci, aby můj manžel znovu kandidoval na prezidenta, řekla první dáma Ukrajiny Olena Zelenská

První dáma Ukrajiny Olena Zelenská pro britský týdeník Economist uvedla, že nechce, aby byl její manžel Volodymyr Zelenskyj v budoucnosti znovu prezidentem.  

"Nechci, aby byl další funkční období nebo dvě období prezidentem," řekla jeho manželka s tím, že jak její manžel, tak i ona s ním by si měli najít v životě něco nového. Dodala, že jsou oba dostatečně tvořiví na to, aby si vymysleli nějakou zajímavou činnost.

Novináři z týdeníku Economist položili Zelenské otázku, jak vidí svou budoucnost a budoucnost své rodiny po válce. "Naše rodina bude zase spolu. Budeme žít spolu, s manželem a dětmi. Stále. Pojedeme někam na dovolenou, nevím kam, ale jako parta, všichni čtyři. A tato dovolená bude dlouhá - celý měsíc. A teprve potom budeme přemýšlet, co uděláme dál, on a já," řekla.

Zelenskyj ale v říjnu řekl, že je připraven kandidovat na úřad prezidenta, pokud se volby budou konat během války. Pokud však válka skončí, nebude se o funkci ucházet. Vedoucí kanceláře ukrajinského prezidenta Andrij Jermak tehdy prohlásil, že by byl rád, kdyby Zelenskyj znovu kandidoval.

Lidé zvolili Zelenského prezidentem Ukrajiny v dubnu 2019 na pětileté funkční období. Další hlasování by se mělo uskutečnit na jaře 2024. Zelenskyj však začátkem listopadu řekl, že není pravý čas na volby na Ukrajině.

Reagoval tak na debatu vedoucích představitelů Ukrajiny o možnosti uspořádat v roce 2024 prezidentské volby. "Musíme uznat, že nyní je čas na obranu, čas na boj, na kterém závisí osud tohoto státu a lidí," vysvětlil. 

Související

Více souvisejících

Volodymyr Zelenskyj (Ukrajina) Olena Zelenská (Yelena Zelenskaya)

Aktuálně se děje

před 20 minutami

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Dálniční známka 2024: Do příštího pátku je levnější. Kupka varuje před neoficiálními prodejci

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) varoval řidiče před neoficiálními weby, které prodávají dálniční známky. Roční kupon je přitom ještě posledních několik dní k mání za nižší cenu. Od března zdraží, v platnost vstoupí i další změny.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy