Po dalším útoku na Ukrajině přibývají mrtví. Ruská armáda ostřelovala i školu

Nejméně tři lidé zahynuli při ruském ostřelování měst na východě Ukrajiny. S odvoláním na ukrajinské představitele o tom v noci na neděli informovala agentura Reuters.

Místní úřady v Kramatorsku prostřednictvím aplikace Telegram uvedly, že dva lidé přišli o život, když raketa zasáhla část města určenou pro průmysl a domy. Záchranáři prohledávali trosky a hledali další osoby, které pod nimi pravděpodobně uvízly.

V Kramatorsku došlo během téměř dvou let trvající války k několika z nejsmrtelnějších útoků včetně raketového úderu na místní nádraží, při kterém v dubnu 2022 zahynulo 63 lidí, připomíná Reuters.

Ruské síly v sobotu ostřelovaly také školu v nedalekém městě Slovjansk. Záchranné týmy na místě pátraly po nejméně jedné osobě, která uvízla pod sutinami.

Kramatorsk a Slovjansk leží nedaleko frontové linie ve východoukrajinské Doněcké oblasti, přes kterou ruské síly postupují pomalu. Obě města by se podle Reuters stala pro Moskvu jistými cíli, pokud by Rusové výrazněji pokročili podél 1000 kilometrů dlouhé frontové linie.

Gubernátor Charkovské oblasti Oleh Synehubov hlásil úmrtí iz města Kupjansk, které čelí už měsíce intenzivním ruským útokům. Podle něj tam jedna osoba zemřela, když ruská střela zasáhla dvoupatrový dům.

Agentura Reuters nemohla tato tvrzení nezávisle ověřit, podotkla však, že v těchto oblastech pravidelně dochází k ruským útokům. Rusko opakovaně tvrdí, že na civilní objekty neútočí záměrně.

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Sjezd ODS v Ostravě

Fiala získal srdce členů ODS, český volič ho ale odmítá. Musí přeskočit zeď a dostat se k lidem

Současný premiér Petr Fiala v sobotu obhájil post předsedy Občanské demokratické strany, ministr financí Zbyněk Stanjura zůstává prvním místopředsedou. Fiala se ale nachází ve složité situaci. Musí překonat vysokou zeď, která ho odděluje od běžného českého voliče. Ten před jménem totiž nemá zkratku prof. a situace na Ukrajině je pro něj velice abstraktním tématem. Sdílení informací s veřejností je klíčem k úspěchu. Pokud Fiala chce obhájit i premiérský post, potřebuje běžného českého voliče. 

Aktualizováno včera

Sjezd ODS v Ostravě Prohlédněte si galerii

Sjezd ODS: Fiala obhájil post předsedy strany, Stanjura je prvním místopředsedou

Politolog Petr Fiala byl dnes zvolen do čela ODS již pošesté. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, aniž by měl protikandidáta. Považuje svůj mandát za silný a plánuje s ním příští rok obhájit pozici ODS v čele vládních stran během sněmovních voleb. 

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Čína zvyšuje prodej strojů Rusku. To z nich vyrábí zbraně

Čína zvýšila prodej obráběcích strojů, mikroelektroniky a dalších technologií Rusku, které Moskva následně využívá k výrobě raket, tanků, letadel a dalších zbraní, aby je použila ve válce proti Ukrajině, uvedly Spojené státy ve své hodnotící zprávě.  

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy