Před americkým velvyslanectvím v Moskvě se objevily symboly podporující ruské invazní síly

Před americkým velvyslanectvím v Moskvě osadila velká písmena „Z“, „V“ a „O“ symbolizující podporu pro ruské jednotky bojující na Ukrajině. Informuje o tom nezávislý server Moscow Times s odkazem na agenturu AFP.

Před americkou ambasádou v Moskvě byl umístěn obří nápis na podporu moskevských ozbrojených sil bojujících na Ukrajině, uvedla ve čtvrtek agentura AFP.

Pod bílými písmeny, umístěnými na tmavých podstavcích s maskovacím vzorem, se nacházejí ruská slova, která mají zřejmě demonstrovat význam uvedených symbolů: za vítězství (Z), síla v pravdě (V) a odvážní (O).

Rusko přerušilo styky se Západem během své vojenské kampaně na Ukrajině, která se táhne již více než 21 měsíců.

Provokace

Písmena jsou nejnovějšími prokremelskými symboly, které byly umístěny na prahu americké ambasády, kam nacionalističtí aktivisté po léta umísťovali snímky podporující protizápadní zahraniční politiku Moskvy.

V odpovědi na ruskou agresi vůči Ukrajině několik západních zemí provedlo přejmenování ulic, na kterých se nacházejí ruské ambasády. Tato přejmenování mají symbolizovat podporu Ukrajiny a kritiku Kremlu. Například ulice, na které sídlí ruské velvyslanectví ve Washingtonu, byla nově pojmenována na počest ruského politika a kritika Kremlu Borise Němcova, který byl zavražděn.

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině Rusko USA (Spojené státy americké) ambasády

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy