Při útoku na velitelství ruské Černomořské flotily zemřelo nejméně devět lidí

Při pátečním útoku na velitelství ruské Černomořské flotily v Sevastopolu na Krymu zahynulo nejméně devět lidí a dalších 16 jich bylo zraněno, uvedl pro Hlas Ameriky šéf ukrajinské vojenské rozvědky HUR Kyrylo Budanov. 

Budanov nepotvrdil spekulace o údajném úmrtí velitele ruské Černomořské flotily Viktora Sokolova. Mezi mrtvými ale prý nejsou zahrnuti řadoví vojáci, kteří nejsou členy velení flotily. Velení ukrajinských sil pro speciální operace tvrdí, že ukrajinská armáda budovu velitelství zasáhla během porady velení. 

Ukrajinské síly provedly raketový útok na sídlo Černomořské flotily v Sevastopolu na Krymském poloostrově v pátek. Uvedl gubernátor města Michail Razvožajev na komunikační platformě Telegram. Tento týden by se tak mělo jednat o druhý útok.

Dle informací z ukrajinské agentury Unian se na sociálních sítích také šíří informace o aktivaci protivzdušné obrany u letiště Belbek na Krymském poloostrově, který je pod ruskou okupací od roku 2014.

Doporučené články

Podle telegramových informačních kanálů dorazilo k sídlu Černomořské flotily nejméně deset sanitních vozů, jak uvedl portál Meduza. Na platformě Telegram se také šíří videozáznamy hustého dýmu, který údajně zachycuje dnešní útok, a fotografie poškozeného sídla flotily.

Ozbrojené síly Ukrajiny už ve středu informovaly o jednom útoku na velitelské stanoviště ruské Černomořské flotily u Sevastopolu. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

"Ozbrojené síly Ukrajiny ráno 20. září úspěšně zaútočily na velitelské stanoviště černomořské flotily okupantů u Verkhniosadove poblíž dočasně okupovaného města Sevastopol. Sláva ozbrojeným silám Ukrajiny!" uvedlo na telegramu Ředitelství strategické komunikace ozbrojených sil Ukrajiny.

Úřady také oznámily uzavření krymského mostu. Telegramové kanály ale zveřejnily videa ukazující stopu rakety, která údajně mířila na jih. Ruskem dosazený starosta Sevastopolu Michail Razvožajev ale kouřovou clonu v oblasti Sevastopolského zálivu vysvětlil "použitím aerosolového maskovacího zařízení."

Související

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

Více souvisejících

válka na Ukrajině Ukrajina Krym

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

Aktualizováno včera

Německá policie, ilustrační fotografie.

Němci prodlužují hraniční kontroly. Týká se to i Česka

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem kvůli migraci a boji s pašeráky až do 15. prosince, oznámilo německé ministerstvo vnitra. Berlín bude o prodloužení opatření informovat Evropskou komisi. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Nákupy potravin, ilustrační fotografie

Obchody od ledna zdraží, i přesto, že DPH na potraviny klesne

Ceny potravin v České republice od ledna porostou, přestože bude snížena sazba daně z přidané hodnoty. Dnes to na tiskové konferenci uvedli ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) a prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR) Tomáš Prouza.

včera

včera

Peníze na důchody, ilustrační fotografie.

O důchod je možné žádat online, potřeba je pouze identita občana

Od prosince 2023 mohou klienti podat žádost o starobní, invalidní či pozůstalostní důchod obilné prostřednictvím internetové služby ePortálu ČSSZ a s využitím elektronické identifikace. Součástí služby je informativní odhad výše starobního důchodu podle zvoleného data pro odchod do důchodu a také možnost doložit chybějící dokumenty. Po vyplnění a odeslání žádosti klienti obratem obdrží potvrzení o přijetí žádosti. 

včera

včera

včera

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan chce, aby "řezník z Gazy" Netanjahu stanul před soudem

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu musí stanout před soudem jako válečný zločinec, řekl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během úvodní řeči na pondělním jednání Organizace islámské spolupráce v Istanbulu v souvislosti s děním v Pásmu Gazy. 

včera

včera

včera

Nejvyšší kontrolní úřad

NKÚ: Miliardy dostaly za covidu od státu i firmy, kterým rostl zisk a počet zaměstnanců

Podporu z programu Antivirus, jehož hlavním účelem bylo zmírnit negativní dopady pandemie covidu-19 na zaměstnanost v ČR, dostávaly i firmy, kterým v době šíření nemoci rostl čistý obrat, zisk a zvyšoval se jim počet zaměstnanců. Pomoc státu čerpaly také firmy, které v té době rozdělovaly podíly na zisku. V jednom ze tří režimů programu Antivirus stát navíc nesl téměř 100 % nákladů na udržení pracovních míst, což bylo proti zásadě uplatňované v ostatních zemích EU, kde tyto náklady stát sdílel se zaměstnavateli a zaměstnanci. Pokud by se dodrželo pravidlo částečné kompenzace, stát by ušetřil až 4,4 miliardy Kč.

včera

Válka na Ukrajině je v nové fázi. Ukrajinci v noci sestřelili drony i řízenou střelu

Ukrajinská protivzdušná obrana v noci na pondělí zlikvidovala 18 dronů íránské výroby a jednu řízenou střelu. Podle Kyjeva se válka se začátkem zimy ocitla v nové fázi. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy