Putin po teroristickém útoku prohlásil, že Rusko potřebuje nový přístup k migraci

Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil v úterý, že Rusko potřebuje nový přístup k migraci, a to v reakci na nedávný útok na moskevský koncertní sál, při kterém zahynulo nejméně 144 lidí a dalších 551 bylo zraněno. 

Za teroristickým útokem v koncertním sále Crocus City Hall v Krasnogorsku, ke kterému došlo 22. března, se opakovaně přihlásila džihádistická skupina Islámský stát. Rusko zadrželo čtyři Tádžiky podezřelé z útoku a sedm dalších osob, které považuje za spolupachatele.

Putin přiznal, že útok byl proveden "radikálními islamisty", ale nadále tvrdí, že do něj byla nějakým způsobem zapojena i Ukrajina, aniž by poskytl důkazy. Ukrajina takové obvinění popírá.

Ve svém úterním projevu na setkání s představiteli ruského ministerstva vnitra Putin zdůraznil potřebu identifikovat nejen pachatele útoku, ale také všechny spojence a příjemce.

Podle Putina chtěli strůjci útoku zasít neshody, paniku a nenávist v ruské společnosti s cílem rozdělit ji. Upozornil také na nebezpečí vyvolání etnického napětí, xenofobie a islamofobie.

Putin nařídil Ministerstvu obrany, aby zpřísnilo kontroly v oblasti nelegální migrace a vyřešilo nedostatky v současných postupech umožňujících lidem s trestními záznamy získat pracovní povolení nebo dokonce ruské občanství.

Po útoku v Rusku vzrostly protiimigrační nálady a volání po omezení migrace, i když ekonomika závisí na pracovnících ze zahraničí, zejména ze Střední Asie. Putin zdůraznil, že do Ruska by měli přijít pouze ti migranti, kteří respektují ruskou kulturu, jazyk a tradice. 

Související

Více souvisejících

Rusko Vladimír Putin

Aktuálně se děje

před 3 minutami

před 20 minutami

před 54 minutami

před 58 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

StarDance odhalila jména pěti mužských účastníků třinácté řady.

StarDance 2024 je kompletní. Tančit budou také herci Blažek a Hes

Jména všech deseti účastníků podzimní třinácté řady StarDance jsou známá. Česká televize ve středu na sociálních sítích odhalila jména pěti mužů, kteří se objeví na parketu. Už v pondělí prozradila, jaké slavné ženy budou usilovat o titul královny tanečního parketu. 

před 3 hodinami

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

Olympiáda se blíží. V Řecku byl slavnostně zapálen olympijský oheň

V řecké Olympii byl slavnostně zapálen olympijský oheň pro nadcházející olympijské hry v Paříži. Po jedenáctidenním putování Řeckem se pochodeň vydává do Francie, kde bude zahájení sportovního svátku pod pěti kruhy od 26. července do 11. srpna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy