Putin preferuje pokračování Bidena před návratem Trumpa

Ruský prezident Vladimir Putin by preferoval pokračování Joea Bidena v pozici amerického prezidenta, je podle něj zkušenější a předvídatelnější. Kreml je však podle Putina připraven spolupracovat s kýmkoliv, koho si Američané zvolí v listopadových volbách, tedy případně i s Donaldem Trumpem. 

"Je to zkušenější, předvídatelnější člověk, je to politik staré formace," řekl Putin o Bidenovi podle TASS v rozhovoru s novinářem Pavlem Zarubinem z televizního kanálu Rossija-1. "Budeme ale spolupracovat s jakýmkoliv americkým lídrem, kterému vysloví americký národ důvěru," podotkl. 

Bidenovým pravděpodobným vyzyvatelem v listopadových volbách bude exprezident Donald Trump, o kterém ruský prezident prohlásil, že má vlastní názor na budoucí vývoj vztahů USA se spojenci. 

Putin v interview odmítl komentovat zdravotní stav Joea Bidena, který se ve Spojených státech hodně řeší. "Nejsem doktor, takže nejsem povolaný k tomu cokoliv říkat," uvedl a připomněl jejich tři roky staré setkání ve švýcarské Ženevě.

"Potkal jsem se s Bidenem před pár lety a už tehdy kolovaly zvěsti o jeho nezpůsobilosti pro vykonávání úřadu. Nic takového jsem neviděl. Ano, čas od času se podíval do poznámek, ale abych řekl pravdu, dělal jsem to také," dodal šéf Kremlu. 

Prezidentské volby letos čekají nejen USA, ale i Rusko. Putin v nich bude obhajovat mandát, jeho triumf je předem považován za jasnou věc. 

Související

Vladimir Putin

Rusové předložili údajný důkaz ukrajinského útoku na Putina

Rusové se nadále snaží svět přesvědčit, že opravdu došlo k útoku na rezidenci prezidenta Vladimira Putina. Ministerstvo obrany zveřejnily záběry dronu, jenž se měl na ukrajinské operaci podílet. Zahraniční média ale nedokážou ověřit, zda není video pouze zinscenované.
Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin

Kreml nadále rozvíjí tvrzení o ukrajinském dronovém útoku na prezidentovu rezidenci v Novgorodské oblasti. Rusové teď nechtějí informovat o tom, kde se prezident Vladimir Putin nachází. Kyjev již dříve obvinění ze strany Moskvy odmítl. 

Více souvisejících

Vladimír Putin Joe Biden Donald Trump Rusko USA (Spojené státy americké)

Aktuálně se děje

před 54 minutami

Nová vláda Andreje Babiše na první tiskové konferenci. (15.12.2025)

Rok nestability. Voliči ANO, SPD a Motoristů se dočkají nepříjemného vystřízlivění

Rok 2025 převrátil českou politiku vzhůru nohama. Říjnové volby vrátily k moci Andreje Babiše a spolu s ním vznikla křehká koalice ANO, SPD a Motoristů, v níž reálný vliv drží Filip Turek. Vznik vlády provázejí spory s prezidentem Petrem Pavlem i vážné pochyby o kompetenci a etice aktérů. Dosavadní pětikoalice mezitím zaplatila za vlastní komunikační chaos a aféry. Rok 2026 proto spíš, než stabilitu slibuje turbulence a vleklé vnitřní konflikty.

před 1 hodinou

Vladimir Putin

Rusové předložili údajný důkaz ukrajinského útoku na Putina

Rusové se nadále snaží svět přesvědčit, že opravdu došlo k útoku na rezidenci prezidenta Vladimira Putina. Ministerstvo obrany zveřejnily záběry dronu, jenž se měl na ukrajinské operaci podílet. Zahraniční média ale nedokážou ověřit, zda není video pouze zinscenované.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Silvestrovské oslavy, ilustrační fotografie.

Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví

Česko se připravuje na silvestrovské a novoroční oslavy. Ve střehu jsou samozřejmě i policisté, kteří již zahájili příslušná bezpečnostní opatření. Policie nicméně nemá informace o jakékoliv konkrétní hrozbě. Strážci zákona zároveň vyzvali řidiče k obezřetnosti na silnicích.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 10 hodinami

včera

Ilustrační fotografie.

Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz

Tři desítky zdravotníků nad rámec běžného provozu nasadí záchranná služba v hlavním městě po dobu silvestrovských oslav – tradičně nejvytíženějšího dne roku. V ulicích bude vyšší počet posádek i speciální techniky. Nepřehlédnutelný modul Golem bude umístěn stejně jako loni na Staroměstském náměstí.

včera

včera

Vlaky

Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit

Oslava příchodu nového roku znamená tradiční menší zájem o cestování. Provoz na železnici se proto utlumí už ve večerních hodinách. Sváteční klid na železnici se však během Nového roku rychle změní a odpoledne se již očekává ve vlacích rušno. České dráhy jsou připraveny posílit vlaky na nejvíce vytížených dálkových linkách a doporučují zákazníkům rezervaci míst. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin

Kreml nadále rozvíjí tvrzení o ukrajinském dronovém útoku na prezidentovu rezidenci v Novgorodské oblasti. Rusové teď nechtějí informovat o tom, kde se prezident Vladimir Putin nachází. Kyjev již dříve obvinění ze strany Moskvy odmítl. 

včera

včera

Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok

Americký prezident Donald Trump opět upozornil íránský režim, aby se nepokoušel o další vývoj jaderných zbraní. Washington je podle Trumpa připraven na další úder proti íránským jaderným zařízením.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy