Putin zřejmě letos zodpoví otázky na velké tiskové konferenci. Termín zatím není

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov ve čtvrtek řekl novinářům, že zatím nebyl stanoven termín každoroční velké tiskové konference s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Přípravy jsou však podle Peskova v plném proudu. 

Loni se konference neuskutečnila, čehož si tehdy všímala i velká světová média v čele s britskou BBC, která naznačila, že důvodem pro zrušení akce byly ruské neúspěchy na bojišti na Ukrajině, ačkoliv Kreml žádný důvod oficiálně neuvedl. 

"Řekli jsme, že jakmile rozhodneme, oznámíme termíny. Zatím, jak jistě víte, jsme žádné neoznámili. V tichosti vše připravujeme, kousek po kousku. Rozhodně vás budeme informovat, až nastane ten správný čas," řekl dnes Peskov podle TASS

Kremelská státní agentura rovněž uvedla, že podle dřívějších informací deníku Kommersant se konference uskuteční pravděpodobně v listopadu nebo prosinci. 

Konference se tradičně koná v Moskvě a trvá několik hodin, uvádí BBC. Putin na ní běžně odpovídá i na otázky z regionů, kdy se ho novináři ptají například na špatný stav silnic v odlehlých obcích. Podle ruské opozice nepadají prakticky žádné kritické dotazy. 

Související

Ramzan Kadyrov a Vladimír Putin

Kadyrov je v pořádku? Podle ruského reportéra se sešel s Putinem

Ruský prezident Vladimir Putin se údajně sešel s čečenským vůdcem Ramzanem Kadyrovem. Uvedla to agentura Reuters s odkazem na reportéra státní televize. Tato schůzka proběhla tři dny poté, co Kadyrov projevil hrdost nad svým synem, který zbil vězně obviněného ze spálení koránu.

Více souvisejících

Vladimír Putin Dmitrij Peskov Rusko

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusové provedli raketový útok na Mykolajiv, tempo útočných akcí na frontě se snižuje

Ruští útočníci podnikli dnes ráno raketový útok na Mykolajiv a zasáhli infrastrukturu na okraji města. Odborníci z Institutu pro studium války (ISW) si ale všimli, že Rusové v poslední době snížili tempo útočných akcí na linii Kupjansk-Svatove-Kreminna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy