Rusko je suverénní, pokud je lid svobodný, řekl Putin. Pustil se do Západu

Rusko se vnímá jako suverénní stát, pokud je zajištěna svoboda vlády a lidu, řekl prezident Vladimir Putin v úterý. Západ podle šéfa Kremlu nepotřebuje "velké Rusko". 

"Co znamená suverenita pro naši zemi, pro každou rodinu, každého člověka? Zaprvé je to svoboda, svoboda pro Rusko a náš lid a tím pádem pro každého z nás," řekl Putin podle TASS. Podle prezidenta je tradice ruského národa taková, že člověk se nemůže cítit svobodný, pokud není svobodná jeho vlast. 

Šéf Kremlu konstatoval, že vojáci nyní brání pravou svobodu vlasti ve válce na Ukrajině. "Takový je svobodný lid, který rozumí zodpovědnosti za současnost i za budoucí generace," prohlásil.

Podle Putina ale Západ nepotřebuje tak velkou a mnohonárodní zemi jako Rusko. "Naše diverzita a jednota kultur, tradic, jazyků se nehodí do logiky západních rasistů a kolonizátorů," nechal se slyšet. 

Nepřátelé podle prezidenta vykreslují Rusko jako vězení národů. "Také jsme slyšeli, že Rusko nyní musí být dekolonizováno. Chtějí nás rozdělit a zplundrovat Rusko," konstatoval.

Putin rovněž obvinil západní elity z toho, že udělali z rusofobie a neonacismu svou oficiální ideologii. "Rusofobie, další formy rasismu a neonacismus se prakticky staly oficiální ideologií západních vládnoucích elit," dodal. 

Související

Více souvisejících

Vladimír Putin Rusko válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy