Rusko vyslalo na Ukrajinu další rakety a drony. 26 jich armáda sestřelila

V noci na čtvrtek ukrajinská armáda zneškodnila 26 dronů, které útočily na pozice ruských sil. Uvedl to podle serveru Ukrajinska pravda velitel ukrajinských vzdušných sil Mykola Oleščuk.

Podle Oleščuka zaútočila ruská armáda během noci na Ukrajinu pomocí tří řízených střel Ch-22, protiradarové rakety Ch-31P, protiletadlové řízené střely S-300 a 28 dronů Šáhid íránské výroby. Informaci zveřejnil Oleščuk ve svém příspěvku na platformě Telegram.

"Šestadvacet bezpilotních letadel bylo zničeno v Oděské, Charkovské, Dněpropetrovské a Záporožské oblasti," dodal. Podrobnější informace o raketových úderech nebyly poskytnuty.

Ukrajinští představitelé hlásili výbuchy v Charkově a Dnipru. Zatím nebyla hlášena žádná zranění, uvedla agentura DPA. Starosta Charkova Ihor Terechov informoval, že útok zasáhl a zničil místní restauraci.

Rusko provádí pravidelné noční útoky na ukrajinské území od spuštění invaze na Ukrajinu před více než dvěma lety. V posledních týdnech Rusko zintenzivnilo své útoky v reakci na ostřelování ruských pohraničních regionů, přičemž cílí na klíčovou infrastrukturu včetně elektráren, jak uvádí AFP.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval spojence, aby urychlili dodávky stíhaček a systémů protivzdušné obrany potřebných k posílení obranných schopností ukrajinské armády. 

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

před 51 minutami

před 56 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

Babišův případ nekončí. Šaroch se odvolal v kauze Čapí hnízdo

Žalobce Jaroslav Šaroch se v pátek odvolal proti osvobozujícímu rozsudku v kauze Čapí hnízdo. Státní zástupce se odvolal v neprospěch dvou obžalovaných, tedy expremiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Nagyové. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy