Ruský otec samoživitel, který utekl z domácího vězení krátce před tím, než ho soud tento týden poslal na dva roky do vězení v souvislosti s protiválečnou kresbou jeho dcery, byl zadržen. Dřívější zprávu agentury Reuters odpoledne potvrdilo běloruské ministerstvo vnitra, napsal server RBK. Podle ruských informačních kanálů na sociálních sítích byl Rus zadržen v Minsku.
"(Odsouzeného Alexeje) Moskaljova na žádost ruské policie policisté zadrželi," uvedl podle RBK tiskový servis ministerstva. Dříve to potvrdil i advokát a obránce lidských práv Dmitrij Zachvatov, který byl s Moskaljovem po jeho útěku v kontaktu.
Moskaljova zadrželi podle ruských informačních kanálů pravděpodobně kvůli tomu, že si v bytě, kde se skrýval před pronásledováním, zapnul mobilní telefon.
Otec samoživitel z města Jefremov se do problémů se zákonem dostal původně poté, co jeho dospívající dcera Maša loni na jaře ve škole nakreslila obrázek proti ruské invazi na Ukrajinu. Vyšetřovatelé ho později obžalovali kvůli protiválečným komentářům na sociálních sítích a do vyřešení případu mu úřady nařídily zůstat v domácím vězení. Soud ho v úterý poslal za mříže za diskreditaci ruské armády, za což bývají v Rusku trestáni lidé, kteří dají najevo odpor vůči válce na Ukrajině. Maša skončila v dětském domově a komise pro záležitosti nezletilých žádá, aby jejího otce soud zbavil rodičovských práv.
Související
Pentagon zvažuje, že zbraně určené pro Ukrajinu pošle na Blízký východ
Ukrajinská armáda zintenzivnila operace zaměřené na ruskou energetickou infrastrukturu
válka na Ukrajině , Alexej Moskaljov , Rusko , Bělorusko
Aktuálně se děje
před 13 minutami
Hegseth uprostřed války vyměňuje jednu z ústředních postav armády
před 59 minutami
Už ani korunu. Turek naznačil, že Hnutí Duha přijde o peníze od ministerstva
před 1 hodinou
Astronauti už opravdu míří k Měsíci. Mise Artemis II pokračuje
před 2 hodinami
Zemřel Petr Pleva, bývalý poslanec za ODS
před 3 hodinami
Česká nafta zdražila v EU nejvíce, ukazují data. Expert zhodnotil dopad snížení daně
před 4 hodinami
Velikonoční počasí a pranostiky. Experti vysvětlují, proč nejsou spolehlivé
před 4 hodinami
Mosty, pak elektrárny. Trump opět pohrozil Íránu ničivou silou americké armády
před 5 hodinami
Není to uzavřené. Pavel nadále chce jet na letní summit NATO
před 6 hodinami
Tak jsem ho vyřešil. Klempíř odvolal předchůdce Baxu ze správní rady Pražského jara
před 7 hodinami
Počasí přinese příští týden výrazné oteplení i citelné ochlazení
včera
Rakousko zakázalo americkým vojenským letounům bojujícím s Íránem využívat svůj vzdušný prostor
včera
Trump nečekaně odvolal ministryni spravedlnosti Pam Bondiovou
včera
Trump odstartoval válku, kterou Evropa nechtěla. Ukončením snahy o otevření Hormuzského průlivu ji hodil přes palubu
včera
USA zažívají kvůli válce v Íránu cenový šok. Počet lidí nespokojených s Trumpem roste
včera
Za útok na Ruský dům hrozí až osm let. Policie obvinila cizince
včera
Metro o Velikonocích ochromí výluka. Náhradou budou autobusy XC
včera
StarDance představila další dva účastníky. Je mezi nimi šoumen ze světa sportu
včera
Írán se Trumpa stále nezalekl. Teherán slibuje ničivou odvetu
včera
Pokus o vraždu ve vězení. Vězeň napadl jiného příborem
včera
Policie přichystala velikonoční opatření. Jde o prevenci, zdůraznila
Na Velikonoce se připravují i strážci zákona. Lidé se musí připravit na zvýšenou přítomnost policistů na frekventovaných místech či na silnicích. Policie zdůrazňuje, že se jedná o preventivní opatření.
Zdroj: Jan Hrabě