Takzvaný "pravoslavný oligarcha" Konstantin Malofejev, který letos v únoru politoval děti trpící kvůli válce na Ukrajině a hned se radoval, jak se o ně Rusko hezky stará, nebude mít radost z této zprávy. Spojené státy poprvé převedly miliony zabavené ruskému oligarchovi do fondu na obnovu Ukrajiny, oznámilo ve středu ministerstvo spravedlnosti.
Přibližně 5,4 milionu dolarů zabavených ruskému magnátovi Konstantinu Malofejevovi bylo dle serveru The Mocsow Times předáno ministerstvu zahraničí, aby bylo použito k „nápravě škod způsobených nespravedlivou válkou,“ uvedl v prohlášení generální prokurátor Merrick Garland.
V dubnu loňského roku byl Malofejev v USA obviněn z porušení sankcí spojených s moskevskou podporou války na východě Ukrajiny a nelegální anexe Krymu Ruskem. Spojené státy převzaly kontrolu nad jeho aktivy v hodnotě 5,4 milionu dolarů, které získal zejména díky svému podnikání v bankovnictví, telekomunikacích a médiích, včetně investice do texaské banky.
Podle USA byl Malofejev hlavním zdrojem financování proruských separatistů na východě Ukrajiny.
V důsledku ruské invaze na Ukrajinu, která započala koncem února 2022, nařídil Washington zabavení aktiv několika ruských oligarchů, kteří jsou s těmito kroky Ruska spojeni.
„Dokud v tomto případě jde o první transfer propadlých ruských zdrojů na obnovu Ukrajiny, rozhodně nebude poslední,“ avizoval ministr spravedlnosti Garland.
Související
Kyjev zase provokuje, prohlásil Putin po ukrajinské čtyřicetidenní operaci
Zelenskyj odsoudil smrtící ruský útok na obchodní centrum. Pohřešují se i děti
válka na Ukrajině , Konstantin Malofejev , Rusko , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 1 minutou
Írán varoval státy, které by se chtěly připojit do Trumpovy ekonomické války
před 49 minutami
Osm míst se zákazem. Koupací sezóna ale pokračuje za příznivých podmínek
před 1 hodinou
Minimální mzda v lednu výrazně stoupne. Juchelka to zítra potvrdí odborům
před 2 hodinami
V Liberci uhynul lachtan Hugo. V trávicím traktu mu našli hlavu panenky
před 3 hodinami
Kyjev zase provokuje, prohlásil Putin po ukrajinské čtyřicetidenní operaci
před 4 hodinami
Výhled počasí na poslední víkend prázdnin. Sluníčko moc svítit nebude
včera
Harry a Meghan nevysvětlili odchod z USA. Trump mlčí, i když na něj poukazují
včera
Prohra v Bělehradě byla poslední kapkou. Plzeň se rozloučila s trenérem Hyským
včera
Ministerstvo reaguje na útoky na pracovníky OSPOD. Podává trestní oznámení
Aktualizováno včera
Policie vyšetřuje útok v rodině na Karlovarsku. Podezřelého hledal i vrtulník
včera
U Zadaru spadlo letadlo na cestě z Česka. Zemřeli dva lidé
včera
Další ztráta pro fotbalovou Spartu. Opora týmu Sörensen přestoupil do Kodaně
včera
Kimova sestra reagovala na Trumpův záměr jednat se severokorejským vůdcem
včera
V Česku se otevřel další úsek dálnice, která je alternativou k D1
včera
Pro ODS je to uzavřená věc, řekl Kupka k obžalobě exministra Blažka
včera
Ebola už zasáhla území větší než Francie. WHO se rozhodla pro experiment s vakcínou
včera
Čeští atleti poprvé od roku 1938 nepřivezli z ME žádnou medaili. Přichází kritika od legend
včera
Jedno vozidlo, 13 zraněných. Na dálnici D11 se stala vážná nehoda
včera
Íránský prezident Pezeškján naznačil, jak si představuje konec války s USA
včera
Máte to mimořádně náročné, řekl Babiš zemědělcům na Zemi živitelce
Premiér Andrej Babiš (ANO) se v Českých Budějovicích zúčastnil letošního ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka. Společně s ministrem zemědělství Martinem Šebestyánem (za SPD) jednal o aktuální situaci českého zemědělství, dopadech sucha na zemědělskou produkci i opatřeních na podporu domácích producentů. Předseda vlády si prohlédl expozice firem a diskutoval se zástupci zemědělských podniků.
Zdroj: Jan Hrabě