Ruští prováleční novináři dostali poštou useknuté prasečí hlavy

Podle médií dostali nejméně tři ruští prováleční novináři během minulého týdne od neznámých odesílatelů useknuté prasečí hlavy, oznámil to nezávislý ruský deník The Moscow Times.

Novináři, včetně komentátora státních médií Timofeje Sergejceva, vojenského experta Konstantina Sivkova a fotožurnalisty tiskové agentury TASS Michaila Tereščenka, uvedli, že byli v minulosti vystaveni smrtícím hrozbám.

Sergejcev, který loni napsal kontroverzní článek, v němž nabádal k vraždění ukrajinských civilistů, byl posledním, kdo obdržel uříznutou prasečí hlavu.

Zpravodajská stanice Baza na telegramu uvedla, která je údajně napojena na ruské orgány činné v trestním řízení, že Sergejcev našel v úterý večer prasečí hlavu v černé tašce u svých dveří. 

Státní tisková agentura Rossija Segodňa potvrdila ve středu Sergejcevův případ a sdělila, že probíhá policejní vyšetřování.

RIA Novosti později informovala, že vojenský expert Sivkov také obdržel uříznutou prasečí hlavu a byl následně telefonicky vydírán, aby se vzdal podpory ruské invaze na Ukrajinu.

Kanál 112 na telegramu s potenciálním napojením na ruské orgány činné v trestním řízení uvedl, že fotožurnalista TASS Tereščenko obdržel 19. září prasečí hlavu od doručovatele. Úřady údajně prohledaly doručovatele a objevily další čtyři pytle s useknutými prasečími hlavami, jak uvedl zmíněný kanál.

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině Rusko Timofej Sergejcev Konstantin Sivkov

Aktuálně se děje

před 8 minutami

před 21 minutami

před 54 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Počasí, ilustrační fotografie.

Teplejší počasí vydrží až do čtvrtka, ukazuje předpověď

Oteplení doprovázené oblevou začalo již o uplynulém víkendu a bude pokračovat i v tomto týdnu. Dnes jsou očekávány nejvyšší denní teploty v rozmezí 5 až 9 °C. Nad nulou bude i v následujících dnech, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Aktualizováno včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Netanjahu hovořil po Bidenovi i s Putinem a nešetřil kritikou Moskvy

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu mluvil po americkém prezidentovi Joe Bidenovi i s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle dostupných informací zkritizoval alianci Ruska s Íránem a vyjádřil nespokojenost s postojem Moskvy k probíhající válce s teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy.

včera

Aktualizováno včera

včera

Betlém, ilustrační fotografie.

Největší betlém na světě je v Čechách

Betlémářství má u nás dlouhou tradici. Již před několika staletími zdobily jesličky o Vánocích kostely i domácnosti. Specifické jsou betlémy mechanické, v nichž se jednotlivé figurky pohybují. Autor největších mechanických jesliček na světě pochází z Čech, narodil se před 185 lety, dne 13. prosince 1838. Jmenoval se Tomáš Krýza a jeho Krýzovy jesličky jsou pojmem známým po celém světě i zapsaným v Guinnessově knize rekordů.

včera

včera

včera

včera

včera

České florbalistky vybojovaly první cenný kov z MS od roku 2011. Ze Singapuru si odvážejí bronz

České florbalistky živily až do poslední chvíle šance na postup do finále a boj o tu nejcennější medaili na letošním světovém šampionátu v Singapuru. Nakonec si z něj odvezly jiný cenný kov, a to bronz, když v neděli uspěly v boji o třetí místo se Švýcarkami, nad kterými vyhrály 5:4.

Zdroj: David Holub

Další zprávy