Růžový diamant se ve švýcarské aukci prodal za téměř 700 milionů korun

Vzácný zářivě růžový diamant ve tvaru hrušky, největší svého druhu a tvaru jaký kdy byl dán do dražby, se dnes v aukční síni Christie's v Ženevě prodal za 28,4 milionu švýcarských franků (zhruba 697 milionů korun). 

Cena drahokamu se přitom odhadovala až na zhruba 35 milionů dolarů (přibližně 850 milionů korun).

Diamant The Fortune Pink o hmotnosti 18,18 karátu (přes 0,36 dekagramu), což aukční síň Christie's označila za šťastné číslo pro asijské sběratele, měl před aukcí odhadovanou hodnotu v rozmezí od 25 milionů do 35 milionů dolarů.

Dosud největší růžový diamant prodaný u Christie's byl Winston Pink Legacy, který měl 18,96 karátu. V roce 2018 se vydražil za 50,4 milionu dolarů, což je světový rekord, pokud jde o cenu na karát u růžového diamantu v dražbě.

růžový diamant The Fortune Pink aukce

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy