Hollywoodský herec Kevin Spacey byl londýnským soudem ve středu zproštěn obžaloby v případu, v němž byl čtveřicí mužů nařčen ze sexuálního obtěžování. Držitel dvou Oscarů vinu odmítal, po vyřčení rozhodnutí se rozplakal.
O verdiktu informovala britská zpravodajská televize Sky News. Spacey, který dnes slaví 64. narozeniny, se na závěr poklonil soudcům, zatímco si kapesníčkem otíral slzy na tváři. Justiční budovu opustil vedlejším vchodem, aby se vyhnul přítomným novinářům.
Soud započal v červnu, přičemž obžaloba se snažila herce vykreslit jako sexuálního násilníka. První obvinění podobného ražení proti němu byla vznesena ve Spojených státech v roce 2017. Britský případ se týkal údajných přečinů, k nimž mělo dojít mezi lety 2001 až 2013.
"Spěchalo se s rozhodnutím, takže ještě než mi byla položena první otázka, kterou bych mohl zodpovědět, přišel jsem o práci, o reputaci, o všechno během několika dní," vypověděl oceňovaný herec u soudu, jehož kariéra zaznamenala v posledních letech dramatický úpadek.
Porota londýnského soudu Southwark Crown Court rokovala ohledně rozsudku déle než 12 hodin. Soudce Wall nezapomněl zdůraznit, že pro soudce šlo o neobvyklý případ kvůli zájmu veřejnosti.
Spaceyho proslavily filmy Americká krása a Obvyklí podezřelí, za které dostal Oscara. Před rokem 2017 zažíval úspěšný návrat na výsluní díky seriálu Dům z karet, jeho tvůrci se ho ale kvůli obviněním rozhodli dokončit bez něj.
Související
Kevin Spacey stanul kvůli obviněním z obtěžování před soudem
Hollywoodský herec Spacey před soudem odmítl vinu v případech sexuálního obtěžování
Kevin Spacey (herec) , soudy , Velká Británie
Aktuálně se děje
před 30 minutami
Trump nastínil nejhorší možný scénář pro Írán
před 1 hodinou
Izraelská armáda vyslala jednotky na území Libanonu
před 2 hodinami
Macinka si za zády Pavla listoval v Rudém právu. Někdo mi to dal, vysvětlil
Aktualizováno před 2 hodinami
Policie zasahuje na ministerstvu životního prostředí
před 2 hodinami
Válka v Íránu se začíná propisovat do cen ropy a plynu. Zdražit mohou i potraviny
před 3 hodinami
Neziskovky nahrazují roli státu v péči o zranitelné, připomněl Pavel poslancům
před 3 hodinami
Macinka by měl vážit slova. Češi mají problém se dostat domů a neváhají kritizovat
před 4 hodinami
Válka se brzy přelije i do Evropy, důsledky pocítí každý člověk na Zemi, varuje Írán
před 4 hodinami
Petr Pavel dorazil do Sněmovny. Řešit se má Írán i kontrola hospodaření České televize a rozhlasu
před 5 hodinami
Hizballáh nás podvedl, zuří libanonská vláda. Naštvaní jsou i obyčejní lidé
před 6 hodinami
Izraelská armáda podnikla cílené údery na vládní čtvrť v Teheránu, zasáhla prezidentskou kancelář
před 7 hodinami
Ceny ropy a zemního plynu kvůli válce na Blízkém východě dál prudce rostou
před 8 hodinami
Odvrácená strana bombardování: Útoky podněcují Íránce, aby se semkli proti Západu
před 8 hodinami
Žádné sirény ani poplach. Íránský útok na operační středisko přišel bez varování, v jeho troskách umírali lidé
před 9 hodinami
Nejdříve Venezuela, pak Írán. Jak velkou ránu Trump zasadil Putinovi?
před 10 hodinami
Izrael zahájil rozsáhlé údery na Teherán a Bejrút. Munici máme neomezenou, válčit můžeme navěky, vzkázal Trump
před 11 hodinami
Výhled počasí do konce března. Meteorologové řekli, co máme čekat
včera
Pohřešovanou ženu našli mrtvou. Policie obvinila muže z vraždy
včera
Babiš oznámil Čechům změny v plánu repatriačních letů z Blízkého východu
včera
Velká vlna útoků na Írán teprve přijde, prohlásil Trump
Velká vlna útoků v rámci probíhající vojenské operace proti Íránu teprve přijde, řekl americký prezident Donald Trump. Přiznal, že jej překvapily íránské útoky na jiné země v arabském regionu. Podle Trumpa nebylo možné se s Íránci dohodnout.
Zdroj: Lucie Podzimková