Tragédie ve Francii: Útočník na střední škole zabil učitele, několik lidí zranil. Útok zachytila kamera

Na severu Francie v Arrasu došlo dnes k tragické události. Útočník na střední škole nožem zabil jednoho učitele a zranil několik dalších osob. Útočník byl zadržen.

Podle zpráv francouzských médií byl útočník zadržen policií. Zatím není znám motiv útoku, ačkoli některé zprávy naznačují, že útočník mohl v průběhu incidentu vykřikovat "Alláhu akbar" (což znamená "Bůh je veliký" v arabštině), tato informace však nebyla oficiálně potvrzena úřady.

Podle policejních zdrojů byl podezřelý muž kolem dvaceti let bývalým studentem této školy. Bratr útočníka je také vyslýchán policií. Zprávy uvádějí, že pachatel je čečenského původu a případ se začal vyšetřovat jako teroristický akt Francouzskou protiteroristickou prokuraturou.

Existuje video, které zachycuje útočníka na školním dvoře v průběhu incidentu. Další video ukazuje, jak se lidé snaží ovládnout útočníka. Jedna osoba používá židli, aby udržela odstup od útočníka, ale nakonec ho povalí na zem a brání se mu.

Francouzský prezident Emmanuel Macron vyrazil na místo incidentu, a vládní náměstek Jean-Noël Barrot vyjádřil soustrast "rodinám, školské obci i národu." Žáci, kteří byli svědky útoku, popsali, že byli evakuováni ze školy poté, co se v budově ozval poplach. Jednoho učitele viděli, jak se pokoušel chránit žáky před útočníkem.

Související

Delon, Alain

Delon opět zaměstnává justici. Má desítky zbraní, ale bez oprávnění

Francouzská policie provedla domovní prohlídku u legendárního Alaina Delona a nestačila se divit. Ačkoliv slavný herec nevlastní zbrojní průkaz, našlo se 72 střelných zbraní a přes tři tisíce kusů munice. Na pozemku je navíc soukromá střelnice. Zahájeno tak bylo vyšetřování kvůli podezření z nelegálního držení zbraní.
Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj si z Berlína a Paříže odveze nové dohody o pomoci Ukrajině

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek zahájil svou cestu po Evropě, když navštívil Německo a Francii. S oběma státy podepsal bilaterální bezpečnostní dohody, které Kyjevu zajistí vojenskou i civilní pomoc ve válce se sousedním Ruskem. Zítra by se měl Zelenskyj setkat s českým protějškem Petrem Pavlem. 

Více souvisejících

Francie teroristické útoky ve Francii

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

včera

Putin tvrdí, že se nechystá rozmístit jaderné zbraně ve vesmíru

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl tvrzení o plánech Ruska na rozmístění jaderných zbraní ve vesmíru. Tuto informaci uvedl na nedávném jednání své bezpečnostní rady, kde současně diskutoval s nejbližšími spolupracovníky o neutralizaci hrozeb ve vesmíru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy