Pohrdá snad Donald Trump soudem? Americký exprezident v pátek opustil soudní budovu v New Yorku během závěrečných řečí v procesu, v němž se rozhoduje o tom, zda má spisovatelce E. Jean Carrolové vyplatit odškodné. Soud už loni dospěl k závěru, že Trump ženu v roce 1996 sexuálně napadl.
Trumpa uznala porota v odděleném případu vinným ze sexuálního napadení Carrollové, která žádá odškodnění ve výši 10 milionů dolarů také za urážku na cti. O nejnovějším vývoji procesu informovala agentura AP.
Exprezident ve čtvrtek před soudem popřel, že by svými výroky někoho naváděl k tomu, aby spisovatelce ublížil. Soudce dovolil jen tři otázky jeho obhájců. Odpovídat mohl pouze slovy ano a ne. "Toto není Amerika," prohlásil politik při odchodu ze soudní síně.
Carrollová tvrdí, že ji favorit na získání republikánské nominace do boje o Bílý dům očernil, když o ní prohlásil, že není jeho typ. "Předtím jsem byla známá jen jako novinářka. Teď jsem známá jako lhářka, podvodnice, blázen," řekla minulý týden u soudu.
Trumpova obhájkyně Alina Habbová chtěla včera dosáhnout zamítnutí žaloby, ale neuspěla. Její klient spustil v tomto týdnu novou sérii slovních výpadů na sociální síti. Spisovatelce věnoval celkem 37 příspěvků.
Trump se soudních jednání nemusí účastnit, podle médií jich však využívá k mediální prezentaci. Exprezident je momentálně součástí několika kauz, včetně procesu ohledně pokusu o zvrácení výsledků prezidentských voleb v roce 2020.
Související
Netanjahu se v Bílém domě setkal s Trumpem. Neexistuje jiná možnost, než další údery proti Íránu, tvrdí
Zelenskyj řešil v Bílém domě střely do Patriotů. Zeptám se Putina, jestli pomáhá Íránu, prohlásil Trump
Donald Trump , soudy , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Po zemětřesení v Japonsku explodovalo nákupní centrum. V troskách pohřbilo desítky lidí
před 2 hodinami
Zelenskyj řešil v Bílém domě střely do Patriotů. Zeptám se Putina, jestli pomáhá Íránu, prohlásil Trump
před 3 hodinami
1500 vězňů čekajících v Íránu na popravu zahájilo protestní hladovku. Někteří si sešili rty
před 4 hodinami
Policie Turka za rasistické a nenávistné komentáře stíhat nebude
před 5 hodinami
Zelenskyj protestujícím neustoupí. Fedorova do funkce ministra obrany nevrátí, píše ukrajinský tisk
před 6 hodinami
Ukrajina vyvíjí vlastní balistické rakety. Na podzim budou schopny zasáhnout Moskvu
před 7 hodinami
Zelenskyj dorazil do USA na setkání s Trumpem
před 8 hodinami
Co čeho může Trumpa dotlačit? V USA se obávají příjezdu Netanjahua
před 9 hodinami
Trump varuje Írán: Pokud se krize okamžitě nevyřeší, obnovíme útoky
před 9 hodinami
Horké počasí je tady. Meteorologové varují, vlna veder začne ve středu
před 9 hodinami
Roztržka v OSN: Francie přirovnala Washington k autoritářským režimům, americká delegace ze zasedání RB odešla
před 10 hodinami
Kyjev po smrti Grahama ztratil v USA stěžejního spojence. Zelenskyj míří do Washingtonu s nelehkým úkolem
před 11 hodinami
Chladná atmosféra zatěžkávací zkoušky. Netanjahu míří do Bílého domu bez červeného koberce
před 12 hodinami
Ukrajinské drony zaútočily na Moskvu. Zastavily provoz na tamních letištích
před 13 hodinami
Požáry v západní Evropě nabývají katastrofálních rozměrů. Čelíme největší krizi od druhé světové, prohlásil Macron
před 14 hodinami
Výhled počasí na měsíc. Po tropech se budou teploty přibližovat k normálu
včera
Krajská organizace přišla o miliony. Byl to opravdu podvod, míní vyšetřovatelé
včera
Německou reprezentaci přebírá Klopp, v Itálii zkrachovala jednání s Guardiolou
včera
Poslední dny platnosti nejstarších občanek. Mezi lidmi jsou jich stále tisíce
včera
Trump tvrdí, že Íránu naslouchá. Jedné podmínky se však nehodlá vzdát
Donald Trump opět připomněl, jaká je základní americká podmínka pro uzavření dohody s Íránem. Teherán musí přijmout fakt, že nebude mít jadernou zbraň. Podle Trumpa pokračují jednání s íránskými vyjednavači, ale čas pro dohodu ještě nenastal.
Zdroj: Lucie Podzimková