Zvolený americký prezident Donald Trump uspěl v ostře sledované právní bitvě. Americká televizní stanice ABC mu zaplatí 15 milionů dolarů. Rozhodla se tak ukončit spor s politikem, který si stěžoval, že se moderátor George Stephanopoulos dopustil v jednom rozhovoru pomluvy. Informoval o tom web NBC News.
Spor se týkal březnového rozhovoru s členkou Sněmovny reprezentantů Nancy Maceovou. Stephanopoulos během něj řekl, že Trump byl soudem shledán vinným ze znásilnění, což není pravda. Zvolený prezident byl v civilním sporu kolem novinářky E. Jean Carrollové uznán vinným ze sexuálního zneužití dotyčné.
Trumpovi právníci po odvysílání interview podali žalobu, v níž uvedli, že některé výroky byly lživé a pomlouvačné. Advokáti navíc v textu naznačovali, že je Stephanopoulos mohl použít vědomě.
Peníze mají být odeslány na účet prezidentské nadace a muzea, které Trump nechá zřídit, anebo vznikne pro něj. Žalovaná strana, kterou kromě ABC tvořil i samotný moderátor, také zaplatí milion dolarů právnímu zástupci prezidenta a k článku k rozhovoru připojí poznámku, že lituje výroků o Trumpovi.
"Jsme rádi, že strany dosáhly dohody," uvedl mluvčí stanice ABC News. K dohodě došlo poté, co soudce vyzval Trumpa i Stephanopoulose k tomu, aby byli příští týden připraveni vypovídat.
Trump byl v listopadových volbách po čtyřleté přestávce opět zvolen prezidentem, když jasně porazil současnou viceprezidentku a demokratickou kandidátku Kamalu Harrisovou. Úřadu se ujme v pondělí 20. ledna, kdy proběhne inaugurace.
Související
Ukrajinu nepotřebujeme, USA vědí o dronech více než kdo jiný, jsme nejlepší na světě, prohlásil Trump
Trump zjišťuje, že z Íránu už nelze vycouvat. Válku skončím, až to ucítím v kostech, prohlašuje nově
Donald Trump , televize ABC , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 27 minutami
Írán umožnil indickým lodím přeplout přes Hormuzský průliv
před 1 hodinou
Ukrajinu nepotřebujeme, USA vědí o dronech více než kdo jiný, jsme nejlepší na světě, prohlásil Trump
před 3 hodinami
Tři fáze útoku na Írán. První se spojencům nepodařila, USA a Izrael jsou na prahu třetí
před 4 hodinami
Trump zjišťuje, že z Íránu už nelze vycouvat. Válku skončím, až to ucítím v kostech, prohlašuje nově
před 5 hodinami
Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie a Katar opět sestřelovaly íránské rakety a drony
před 7 hodinami
Počasí o víkendu rozdělí Českou republiku napůl
včera
Hrdinky z paralympiády. Edlingerová se postarala o první zlato pro Česko po 24 letech, Bubeníčková po dvou stříbrech bere i bronz
včera
Příprava invaze na Tchaj-Wan? Podivné formace čínských rybářských člunů nedokáží vysvětlit ani experti
včera
USA pošlou na Blízký východ 2500 mariňáků námořní pěchoty
včera
O nic se nepokoušejte, koupili jsme od Ruska Orešniky, vzkázal Západu Lukašenko
včera
Válku proti Íránu vedou nejbohatší státy. Největší cenu za ni ale platí nejchudší země
včera
„Atomová bomba tržního hospodářství.“ Vláda řeší, co s rostoucími cenami paliv
včera
Francouzský jaderný deštník u expertů narazil. Sloužit má jako pojistka, pokud selže jednotné evropské odstrašení
včera
Macron chce nad Evropou vybudovat jaderný deštník. S Českem se nepočítá
včera
Počet obětí války v Íránu roste. USA ztratily tankovací letoun, zemřeli čtyři vojáci
včera
Na nové ceny si zvykejme, pohonné hmoty jen tak nezlevní, varují analytici
včera
Trump vyzval posádky tankerů, aby projevily odvahu a proplouvaly průlivem i přes íránské útoky
včera
CNN: Pentagon Írán podcenil. Nevěřil, že zablokuje Hormuzský průliv
včera
Počasí se změní, avizují meteorologové. Na horách znovu napadne sníh
12. března 2026 21:58
Novinky z kauzy Macinkových esemesek. Poradce prezidenta naznačil závěry policistů
Poradce prezidenta Petr Kolář je jednou z ústředních postav kauzy kontroverzních esemesek ministra zahraničí Petra Macinky (Motoristé), kterými se šéf diplomacie snažil působit na hlavu státu. Kolář nyní přiznal, že ve věci už vypovídal na policii. Nastínil také svůj pohled na to, jak vyšetřování dopadne.
Zdroj: Jan Hrabě