Ukrajinská armáda podle tamních médií zlikvidovala přibližně 500 severokorejských vojáků a 18 ruských důstojníků při raketovém útoku na budovu, kterou považovali za tajnou vojenskou stanici. Podle některých informací se počet ruských ztrát může ještě zvýšit.
Dne 20. listopadu zasáhla ukrajinská raketa velitelskou stanici v obci Marjino v Kurské oblasti na území Ruska, což způsobilo značné ztráty mezi ruskými vojáky a severokorejskými jednotkami. Informace pocházejí od ukrajinské organizace United24 a byly přejaty vojenským portálem Global Defense Corp.
Tyto údaje je těžké ověřit, ale mezi mrtvými je údajně i generálmajor Valerij Szolodcsuk, zástupce velitele Leningradského vojenského okruhu, který byl velitelem 1. armádního sboru Doněcké lidové republiky během ruské invaze na Ukrajinu v roce 2014.
Analytici tvrdí, že vysoký počet mrtvých důstojníků naznačuje, že kromě oficiálních obětí by mohlo být mezi mrtvými i další vysoké ruské vojenské představitele.
Ukrajinská armáda ve středu provedla silný raketový útok na vojenskou základnu v Kurské oblasti pomocí raket Storm Shadow. Podle portálu Defense Express útočila raketa na budovu, kterou považovali za rezidenci ruského prezidenta Vladimira Putina. Mělo jít o tajnou velitelskou stanici umístěnou pod touto budovou, kterou využívali ruské a severokorejské velení v této oblasti.
Odborníci vysvětlují, že rakety Storm Shadow jsou navrženy právě pro ničení takovýchto chráněných cílů, protože mají hlavici o hmotnosti 450 kilogramů, která je určena pro zasažení pevně chráněných cílů.
Související
Babiš se domnívá, že mírová jednání o Ukrajině se blíží ke zdárnému konci
Američané chtějí konec války na Ukrajině do léta, prozradil Zelenskyj
válka na Ukrajině , Severní Korea (KLDR)
Aktuálně se děje
včera
Ukrajině dochází čas. O 90miliardové půjčce Kyjevu bude EU hlasovat výrazně dříve
včera
Tentokrát to na rychlobruslařském oválu necinklo. Zdráhalovou může přesto těšit TOP 10
včera
Europoslankyně Nikola Bartůšek opustila frakci Patrioti pro Evropu. Důvod nevysvětlila
včera
Český curlingový smíšený pár se rozloučil výhrou, týmová kombinace se českým lyžařům hrubě nevyvedla
včera
Po nevydařeném finiši ve štafetách se Davidová neukáže v individuálním závodě
včera
V Miláně nejsou s olympiádou spokojeni všichni. Proti sportovnímu svátku se tam i demonstrovalo
včera
OSN i EU ostře odsoudily rozsudek nad Jimmym Laiem
včera
Brexit obráceně. Sadiq Khan chce vrátit Británii do Evropské unie
včera
Britská policie opět vyšetřuje Andrewa. Měl předávat informace Epsteinovi
včera
Evropský sen o vlastních stíhačkách šesté generace se rozpadá. Macronův projekt je prakticky mrtvý
včera
Evropská komise zasáhla proti WhatsAppu. Populární aplikaci zřejmě čeká zásadní změna
včera
USA se bouří proti závěrům MSC: Nechceme rozbít NATO ani podkopat světové uspořádání. Pak zaútočily na EU
včera
Olympiáda bez umělého sněhu? Kvůli globálnímu oteplování prakticky nemožné
včera
Vláda ruší NERV. Pavla pustí do Mnichova, Macinka pojede samostatně
včera
Epstein pronikal i do nejvyšších pater ruské politiky. Pokusil se dostat až k Putinovi
včera
„Vezměte si prosím vakcínu.“ USA čelí rozsáhlé epidemii spalniček, lékaři kvůli očkování apelují na občany
včera
Američtí sportovci na olympiádě kritizují dění v USA. Z Bílého domu přišla ostrá reakce
včera
Přežije Země Trumpa? Bílý dům se zmítá v chaosu jeho nálad, věří mu už jen třetina lidí
včera
Zemře za mřížemi? Jimmy Lai dostal 20 let vězení, svět vyzývá k jeho propuštění
včera